Jaworzno pozyskało nowego inwestora – to Krantrak-Hiab Śląsk, której zakład ma powstać w Strefie Przemysłowej II przy ul. Lema.

REKLAMA

Czym się zajmuje Krantrak-Hiab Śląsk?

Serwisujemy między innymi żurawie hydrauliczne, żurawie leśne, hakowce i bramowce czy podesty załadunkowe. Jesteśmy przedstawicielem renomowanego, skandynawskiego koncernu Cargotec. Obsługujemy klientów nie tylko z województwa śląskiego, ale również z Małopolski, stąd lokalizacja w Jaworznie jest dla nas bardzo korzystna. W nowej siedzibie oprócz usług serwisowych zaoferujemy profesjonalny montaż urządzeń przeładunkowych na podwoziach samochodów – mówi Piotr Płonka, właściciel firmy.

Na działce o powierzchni 8000 m2 , zlokalizowanej w Strefie Przemysłowej II, powstanie hala produkcyjno-usługowa, gdzie prowadzony będzie montaż i serwis urządzeń przeładunkowych (żurawie, podnośniki, podesty) na podwoziach ciężarówek. Obiekt będzie miał również część  administracyjno-biurową, socjalną i magazynową

Nasze plany obejmują wybudowanie nowej siedziby firmy i w nowym miejscu rozszerzenie zakresu działalności o zabudowy urządzeń na podwoziach samochodów ciężarowych. Obecnie posiadamy status mikroprzedsiębiorstwa i zatrudniamy 10 osób. Po rozbudowaniu zakładu planujemy wzrost zatrudnienia proporcjonalnie do potrzeb związanych z nowym, szerszym zakresem działalności – mówi Piotr Płonka.

Już wkrótce na działce przy ul. Lema powstanie hala produkcyjno-usługowa o powierzchni ok. 1000 m2 . Obok hali zabudowany zostanie spory plac manewrowy do prowadzenia testów pojazdów, którymi zajmować się będzie przedsiębiorstwo.

Nowy inwestor zawita do Jaworzna dzięki współpracy gminy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Planowane nakłady inwestycyjne firmy to 3,6 mln zł. Firma ma też zwiększyć zatrudnienie w porównaniu ze stanem obecnym.

foto: UM Jaworzno


- REKLAMA -
Zewnętrzne linki