REKLAMA

Istnieje wiele programów, które zwiększają wydajność pracy programisty. W ich skład wchodzą narzędzia bez których nikt z nas się nie obędzie, takie jak np. edytor kodu oraz menedżer zadań, inne używane są zależnie od używanych technologii. Na rynku pojawia się mnóstwo narzędzi dla programisty, z tego powodu dosyć ciężko znaleźć takie, które faktycznie będą najlepiej dobrane do naszej pracy. Oto kilka topowych narzędzi, które nigdy nie zawodzą!

  • Edytor kodu narzędzi

Edytor kodu, to narzędzie, które jest używane przez programistów codziennie. Do takiej pracy powinien wystarczyć dosyć podstawowy i zwykły edytor tekstu jak np. Norepad++. Specjalistyczne i bardziej profesjonalne edytory kodu źródłowego posiadają wiele dodatkowych funkcji, które są zdecydowanie bardziej wartościowe dla programistów. Jednym z prostych edytorów kodu jest Sublime Text. Daje on możliwość łatwej nawigacji w kodzie, a także jego edycję i udział na wielu platformach na raz. Świetnie sprawdza się do prostego programowania oraz pozwala programistom pracować zdecydowanie szybciej i co za tym idzie, wydajniej. Najbardziej popularnym narzędziem, które jest za darmo jest Visual Studio Code. To edytor, który oparty jest na Microsoft i jest używany w systemach Windows, Linux oraz MacOS. Dzięki funkcjom debugowania i zarządzania zadaniami jest to narzędzie, które pozwala na bardzo szybkie kodowanie.

  • Prettier

Jest to formater kodu, który nie jest narzędziem wymaganym od programisty, ale pomocnym, ponieważ eliminuje on wiele debat o stylu kodu, które są bardzo często wśród programistów. Dzięki niemu, co należy do jego ogromnych zalet, kod jest bardzo czysty i ułożony. Jest to narzędzie, które bardzo zaoszczędza czas, poprawia proste błędy, takie jak np. zbędne spacje i formatuje kod tak, żeby był jak najbardziej czytelny. Przydaje się on szczególnie tym, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z programowaniem lub dla nowych pracowników firmy, którzy wcześniej stylizowali swój kod w inny sposób.

  • Insomnia

Programista zawsze musi sprawdzić czy jego oprogramowanie na pewno działa. Do sprawdzania zazwyczaj deweloperzy używają narzędzi testujących API, które przesyłają do programu fragment kodu, by zweryfikować czy otrzymają odpowiedź. Narzędzie dla programisty Insomnia jest pomocne, ponieważ pozwala na zaoszczędzenie czasu, a także zdecydowanie ułatwia proces realizacji projektów. Dzięki Insomni można w prosty sposób stworzyć wnioski HTTP dla dużej ilości bibliotek, a także daje możliwość wyświetlenia odpowiedzi ze wszystkimi szczegółami.

  • Avocode

Programiści, który współpracują z grafikami potrzebują dostępu do wielu elementów wizualnych, a także kodu, który jest ich definicją. Narzędzie Avocode daje możliwość otwierania plików graficznych bez konieczności instalowania profesjonalnego oprogramowania. To narzędzie samo, automatycznie generuje części kodu, który zawiera wszystkie potrzebne informacje o elementach, takie jak rozmiar, kolor oraz czcionka. Avocode daje możliwość dodania komentarzy, dlatego dzięki niemu świetnie współpracuje się grupie grafików i programistów.

  • GitHub

Github, to miejsce w którym spotykają się wszyscy programiści. Niezależnie od poziomu umiejętności czy specjalizacji, każdy powinien wiedzieć o tego typu, bardzo pomocnym, narzędziu. Jest to hosting programów open source. Każdy programista może tam udostępniać oraz edytować pliki swoich projektów. W ten sposób, każdy z użytkowników może poprawiać i ulepszać udostępnione projekty, pomagać sobie nawzajem i rozwijać się. Github, to przyjazna społeczność, która służy pomocą. Użytkownicy, którzy się tam znajdują zawsze są w stanie wskazać błąd w plikach innych osób, zasugerować jakieś zmiany. Dodatkowo ta platforma wykorzystywana jest także przez firmy, które zarządzają zespołami oraz dużymi projektami, ponieważ wszystkie pojawiające się tam pliki są bezpieczne.

Jeśli szukasz pomocy w programowaniu lub interesuję Cię kurs programowania i chcesz poznać wszystkie narzędzia dla programisty, wejdź na tę stronę i poznaj kurs gita: https://kursgita.pl

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki