REKLAMA

Udało Ci się spełnić marzenie o urządzeniu własnego salonu fryzjerskiego? Gratulacje! Teraz jednak musisz zadbać jeszcze o jego odpowiednią aranżację, aby salon robił dobre wrażenie na klientach.

Udało Ci się spełnić marzenie o urządzeniu własnego salonu fryzjerskiego? Gratulacje! Teraz jednak musisz zadbać jeszcze o jego odpowiednią aranżację, aby salon robił dobre wrażenie na klientach. Jak osiągnąć pożądany efekt? Z pewnością warto postarać się o przyjazną atmosferę, ważne jest też funkcjonalne umeblowanie i atrakcyjny wystrój wnętrza. Pamiętaj, że tzw. pierwsze wrażenie jest bardzo ważne… a często nawet decydujące. Dla klientów istotny jest też komfort. Jeśli Twój salon zapewni im możliwość relaksu po ciężkim dniu pracy, prawdopodobieństwo, że będą wracać jest o wiele wyższe. Jak zaaranżować salon fryzjerski, aby był on dla klientów miejscem wypoczynku i relaksu? Podpowiemy Ci w naszym artykule, co jest istotne!

Salon fryzjerski powinien być komfortowy dla klientów i pracowników

Zwróć uwagę na wygodę. Nie zapominaj o tym przy planowaniu aranżacji Twojego salonu. Jak już wspomnieliśmy, salon fryzjerki powinien gwarantować pełen komfort klientom, którzy często wizyty u fryzjera traktują jak odprężający rytuał. Przy urządzaniu salonu musisz wziąć pod uwagę także wygodę pracowników. Kilka godzin pracy przy nieergonomicznym stanowisku lub myjni może być naprawdę uciążliwe. Warto zatem wybierać meble fryzjerskie, które pozytywnie wpływają na komfort pracy fryzjera. Wnętrze salonu powinno być nie tylko estetyczne, ale także maksymalnie funkcjonalne. Z tego względu, nawet jeśli Twój salon nie zalicza się do największych, powinien zostać podzielony na strefy. Podział ten absolutnie nie może być przypadkowy (w kolejnym akapicie dowiesz się więcej na ten temat). Chyba zgodzisz się z nami, że bardzo istotne jest szeroko pojmowane bezpieczeństwo – przy urządzaniu salonu fryzjerskiego musisz spełnić odgórne wytyczne BHP.

Urządzenie przyjaznego, komfortowego i bezpiecznego salonu fryzjerskiego nie jest łatwym zadaniem. Jeśli nie czujesz się na siłach, możesz skorzystać z usług architekta. Zachęcamy Cię jednak do podjęcia wyzwania. Z naszymi podpowiedziami na pewno uda Ci się zaaranżować przestrzeń i wyposażyć salon fryzjerski bez pomocy.

Jak umeblować salon fryzjerski? Przede wszystkim zaplanuj wydatki. Zastanów się, jakie są Twoje aktualne możliwości finansowe i na tej podstawie określ, z jakiej półki cenowej będzie wybierał meble fryzjerskie. Obecnie na rynku dostępne są profesjonalne meble fryzjerskie w różnych przedziałach cenowych. Przy wyborze mebli nie należy jednak kierować się wyłącznie ceną, ale także jakością i wyglądem. Naprawdę warto zadbać o estetykę. Klienci potrafią to docenić. Funkcjonalne i jednocześnie estetyczne umeblowanie salonu ma ogromny wpływ na jego wizerunek. Nie zostawiaj niczego na później! Już w dniu otwarcia Twój salon powinien być kompletnie wyposażony.

Podziel salon na strefy!

Niezależnie od tego, jak duży jest Twój salon, musisz go podzielić na strefy. Tym sposobem uporządkujesz przestrzeń i będziesz mogła zaplanować takie umeblowanie salonu, żeby znalazło się w nim wszystko, co jest potrzebne. Z przyczyn praktycznych należałoby zaplanować podział salonu przed remontem, a zwłaszcza przed położeniem podłóg lub płytek (za pomocą płytek w różnych kolorach możesz wizualnie oddzielić od siebie poszczególne strefy). Oto strefy, które muszą znaleźć się w każdym profesjonalnym salonie:

  • recepcja – to tutaj będziesz przyjmować płatności i umawiać terminy z klientami. To przy recepcji będziesz witać się i żegnać z klientami, dlatego strefa ta powinna znaleźć się blisko drzwi wejściowych;
  • poczekalnia – ze względu na komfort klientów warto dobrze zastanowić się nad tym, ile osób ma poczekalnia docelowo pomieścić. Czasami wystarczy kilka wygodnych foteli przy stoliku kawowym, możesz jednak zdecydować się także na wygodne kanapy dla klientów. Lubisz nowoczesne aranżacje? W takim razie postaw na tapicerowane meble w wyrazistych kolorach;
  • stanowiska pracy – każde stanowisko pracy powinno być tak zaprojektowane, aby było jak najbardziej wygodne dla pracującego fryzjera. Niezbędne elementy każdego stanowiska fryzjerskiego to: konsola fryzjerska, lustro, fotel fryzjerski dla klienta. Zanim przystąpisz do zamawiania mebli fryzjerskich, zastanów się nad tym, ile stanowisk fryzjerskich zamierzasz urządzić. Możesz urządzić je w tym samym stylu lub każde z nich zaaranżować zupełnie inaczej;
  • myjnie fryzjerskie – to kolejna absolutnie niezbędna strefa w salonie fryzjerskim. Strefa mycia ma być dla klientów miejscem relaksu, stąd też najlepiej byłoby, gdyby znajdowała się ona w stosunkowo zacisznym miejscu. Myjnia powinna być solidnie wykonana tak, aby zapewniała komfort zarówno klientom, jak i fryzjerowi;
  • łazienka – zadaj o to, aby była elegancka i nienagannie czysta. Klienci na pewno zwrócą uwagę na ewentualne niedociągnięcia;
  • zaplecze salonu – miejsce przeznaczone dla pracowników salonu.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie najpiekniejsze-salony-fryzjerskie.jpg

Meble fryzjerskie – eleganckie, komfortowe, wytrzymałe

Po rozplanowaniu wszystkich niezbędnych stref w salonie możesz wybrać odpowiednie meble. Jakie meble do salonu fryzjerskiego wybrać? Zachęcamy Cię do wyboru profesjonalnych, markowych mebli, które wykonane zostały z materiałów odpornych na działanie chemii fryzjerskiej i których utrzymanie w czystości jest łatwe. Pamiętaj, że nie warto przesadzać ze zbyt dużą liczbą sprzętów w salonie. Zagracona przestrzeń nie wygląda zbyt dobrze.

Urządzanie salonu zacznij od stanowisk fryzjerskich. Poszukaj odpowiednich luster, konsoli i foteli. Warto zaznaczyć, że jeśli chodzi o stylistykę mebli fryzjerskich wybór jest naprawdę ogromny. Niezależnie od tego czy preferujesz tradycyjny design, minimalistyczne formy czy może futurystyczne meble w intensywnych kolorach, z pewnością uda Ci się wybrać coś odpowiedniego. Pamiętaj tylko, że całe wyposażenie salonu powinno sprawiać spójne wrażenie. Przy wyborze mebli bezwzględnie musisz zwrócić uwagę na ich jakość. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na meble w stylu retro czy glamour, ich jakość jest bardzo ważna. Solidne wykonanie fotela fryzjerskiego z pewnością docenią Twoi klienci. Często klienci muszą spędzić sporo czasu na fotelu w trakcie różnych zabiegów fryzjerskich. Warto zatem wybrać model stabilny, komfortowy, dobrze wyprofilowany. Zarówno fotele fryzjerskie, jak i myjnie są zakupem na lata. Z tego względu warto zdecydować się na produkty uznanych marek, które są pozytywnie oceniane na rynku fryzjerskim. Zobacz sobie w tym miejscu https://www.fryzomania.pl/category/fotele-fryzjerskie Przy wyborze myjni musisz koniecznie zwrócić uwagę na kształt misy oraz regulację wysokości. Na rynku dostępne są myjnie z dodatkowymi udogodnieniami, np. z funkcją masażu.

Masz już za sobą umeblowanie stanowisk pracy i strefy mycia, czyli miejsc strategicznych w każdym salonie? W takim razie możesz zająć się poczekalnią. Do modnych trendów należy umieszczanie w poczekalni charakterystycznych i kontrastowych elementów, które wyraźnie wyróżniają się na tle reszty wnętrza. Jeśli w Twoim salonie dominują stonowane, spokojne kolory, możesz wybrać kanapę lub fotele w jaskrawym odcieniu do poczekalni. Z pewnością uda Ci się dobrać kolor obicia, który uznasz za atrakcyjny.

W przeciwieństwie do kanap i foteli szafki fryzjerskie powinny jak najmniej rzucać się w oczy. Przede wszystkim powinny być pojemne i funkcjonalne, aby można w nich łatwo pomieścić wszystkie niezbędne przedmioty. Sprzętów fryzjerskich oraz kosmetyków nie przechowuj w miarę możliwości na blacie, ponieważ sprawia to niechlujne wrażenie. Te narzędzia i kosmetyki, których potrzebujesz szczególnie często, możesz trzymać w pomocniku fryzjerskim na kółkach.

Odpowiednie oświetlenie salonu

Chyba zgodzisz się z nami, że właściwe oświetlenie salonu fryzjerskiego ma ogromny wpływ zarówno na komfort pracy fryzjera, jak i na wizerunek salonu. Podstawą powinno być dobre światło. Warto zwrócić uwagę już na etapie wyboru lokalu na salon, czy jest on dobrze doświetlony, czy okna są odpowiednio rozmieszczone. Musisz oczywiście zadbać o właściwe rozmieszczenie lamp, zwłaszcza w pobliżu stanowisk pracy, które powinny być na tyle dobrze oświetlone, aby możliwe było wykonanie precyzyjnego cięcia lub upięcie misternej fryzury o dowolnej porze. Ilość światła w Twoim salonie możesz zwiększyć za pomocą luster, które dodatkowo optycznie powiększą pomieszczenie.

Małe wyposażenie fryzjerskie

Kupując meble do salonu fryzjerskich, możesz zainwestować również w tzw. małe wyposażenie, czyli narzędzia i urządzenia, których będziesz używać do pracy. Robiąc zakupy w renomowanej hurtowni fryzjerskiej, masz możliwość od razu zamówić nożyczki, maszynki, suszarki, sprzęt do stylizacji itd. Pamiętaj, że warto postawić na urządzenia najwyższej jakości, solidnie wykonane, ponieważ w salonie fryzjerskim będą dość intensywnie eksploatowane. Najlepszym rozwiązaniem byłoby postawienie na sprzęt sprawdzonych marek fryzjerskich. W tym miejscu warto podkreślić, że dostępne są narzędzia z różnych półek cenowych. W miarę możliwości wybierz narzędzia fryzjerskie, które będą pasować do aranżacji Twojego salonu.

Gdzie kupić meble fryzjerskie dobrej jakości?

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie fotele-fryzjerskie-na-fryzomania.png

Meble fryzjerskie renomowanych marek możesz łatwo zamówić przez Internet. Przy zamawianiu weź pod uwagę przykładowe aranżacje – ocenisz w ten sposób, jak dany mebel lub konkretna kolekcja mebli będzie się prezentować w salonie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego Fryzomania.pl. Dostarczamy meble fryzjerskie najwyższej jakości. Nasi klienci, którzy chcą zamówić kompletne umeblowanie salonu, mogą oczekiwać indywidualnej wyceny. Dzięki temu umeblujesz swój salon o wiele taniej niż się tego spodziewałeś. Skontaktuj się z działem obsługi klienta i poproś o ofertę. Z nami szybko i sprawnie umeblujesz swój salon.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki