REKLAMA

Po ślubie cywilnym wzięcie rozwodu nie jest żadnym problemem. Jednak sytuacja nie wygląda tak klarownie w przypadku osób, które składały sobie przysięgę przed ołtarzem. Czy rozwód kościelny jest w ogóle możliwy? Jak uzyskać unieważnienie małżeństwa kościelnego? 

W dzisiejszych czasach coraz więcej małżeństw się rozpada. Wpływ na to ma wiele czynników. Z pewnością przyczynia się do tego łatwość, z jaką można wziąć rozwód oraz fakt, że nie wzbudza on już tak dużego oburzenia obyczajowego. Jednak rozwód nie zawsze jest prostą procedurą. I wcale nie chodzi tu o kwestię emocjonalną, a o formalności. Dotyczy to oczywiście przypadków, gdy małżeństwo zawarte zostało w kościele. Okazuje się, że chcące się rozstać pary mają ogromne problemy z uzyskaniem rozwodu. Co możemy zrobić w takim przypadku i jak właściwie otrzymać  unieważnienie małżeństwa kościelnego w Warszawie

Kiedy można wziąć rozwód kościelny w Warszawie?

Już na samym początku warto wyjaśnić sobie, że pojęcie takie jak rozwód kościelny właściwie nie istnieje. Oczywiście, można powiedzieć tak w sposób nieformalny, jednak według prawa kanonicznego używamy w tym przypadku określenia ”unieważnienie małżeństwa”. Czy rozwód kościelny w Warszawie jest możliwy? Oczywiście, że tak. Jednak powinniśmy wiedzieć, że w tym przypadku o wszystkim decyduje tzw. sąd kościelny, a nie organy państwowe. 

Unieważnienie ślubu kościelnego w Warszawie może zostać rozpatrzone jedynie w ściśle wyznaczonych przypadkach. Wszystkie zasady są bardzo dokładnie określane przez przepisy prawa kanonicznego. Wśród nich wymienić można między innymi wady zgody małżeństwa, wiek, czy niemoc płciowa. 

Unieważnienie małżeństwa kościelnego w Warszawie — jak uzyskać? 

Jeśli zależy nam, by uzyskać unieważnienie ślubu kościelnego w Warszawie, najlepiej, jeśli skorzystamy z profesjonalnego wsparcia. Tak zwany rozwód kościelny wiąże się bowiem z koniecznością wypełnienia licznych formalności. Co więcej, należy wziąć pod uwagę, że proces ten wygląda zupełnie inaczej, niż w przypadku zwykłej rozprawy sądowej. Dobry adwokat kościelny w Warszawie pozwoli nam przebrnąć przez całą procedurę oraz pomoże ocenić szanse na powodzenie w sprawie.

Warto udać się do takiego specjalisty zarówno w sytuacji, gdy rozpad małżeństwa nastąpił z winy jednego z małżonków, jak i wtedy, gdy rozstanie jest wspólną decyzją partnerów. Jeśli więc jesteśmy po ślubie kościelnym i planujemy rozwód, kancelaria prawa kanonicznego w Warszawie jest miejscem, w którym uzyskamy niezbędne wsparcie w całym tym procesie. 

 

 

Kancelaria Prawa Kanonicznego
Magdalena Furmańczuk

  1. Konsultacja sprawy przed rozpoczęciem procesu
  2. Pomoc prawna w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa przed sądami kościelnymi I i II instancji
  3. Sporządzanie pism procesowych na każdym jego etapie
  4. Pomoc w doborze materiału dowodowego oraz świadków

ul. Nowogrodzka 62C
02-002 Warszawa
tel.: +48 662 277 990
office@kancelaria.furmanczuk.pl

ul. P.S. Wyszyńskiego 4
22-400 Zamość
tel.: +48 662 277 990
office@kancelaria.furmanczuk.pl

więcej informacji na

https://www.kancelaria.furmanczuk.pl/

 

 

undefined

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki