We Wspólnocie Betlejem powstaje Klub Gaudiego

We Wspólnocie Betlejem może i miewają pomysły ekscentryczne, ale z pewnością wszystkie bardzo są udane. Nie inaczej i tym razem.

REKLAMA

Nowe przedsięwzięcie Wspólnoty oczywiście jest pożyteczne i nad wyraz przydatne. Powstało z myślą o bezdomnych, choć nie tylko. Będzie miało nazwę Klub Gaudiego.

Antoni Gaudi to Katalończyk, secesyjny architekt i inżynier, autor arcy oryginalnych budynków, płotów i murków. Należał do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, wywodzącego się z średniowiecznego ruchu pokutniczego. Tyle o Gaudim. Ale skoro we Wspólnocie wymyślono Klub Gaudiego to oczami wyobraźni widzimy elewację inspirowaną pracami tego ekscentryka.

Nad projektem pracują mieszkańcy Wspólnoty i wolontariusze. W pomoc Wspólnocie zaangażowali się też mieszkańcy dzielnicy. Dużym wsparciem przy projekcie wykazała się pani Maria Materla.

Użyteczny będzie nawet trawnik przed Klubem. Na nim niebawem wypasać się będą owce mieszkające we Wspólnocie. Dobra to wiadomość, zwłaszcza, że to miłe stadko przeżyło ostatnio prawdziwy baby bum. Powiększyło się o 11 maluchów.

Najprawdopodobniej Klub Gaudiego pierwsi goście odwiedzą ok. 1 czerwca. Dodać należy, że Gaudi był wegetarianinem, może więc jego jaworznicki Klub od czasu do czasu coś wegetariańskiego zaserwuje. Sprawę będziemy śledzić.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki