REKLAMA

Fakt, że dobre opony stanowią jeden z głównych czynników bezpieczeństwa podczas jazdy jest absolutnie niepodwarzalny. Podczas codziennego użytkowania pojazdu ich głównym zadaniem jest ciche i miękkie przejmowanie wszelkch nierówności drogi, po kórej się poruszają, lecz w sytuacji zagrożającej naszemu bezpieczeństwu muszą one zatrzymać nasz ważacy kilka ton samochód. To one muszą przenosić ogromne siły z tym związane i żaden nowoczesny system ABS w parze ze słabymi oponami temu nie podoła. Jak zatem wybrać opony, które zapewnią nam maksymalne bezpieczeństwo na drodze? Oto kilka wskazówek!

 

1. Czym powinniśmy się kierować przy zakupie opon?

2. Jak poprawnie dobrać rozmiar opony do naszego auta?

3. Kiedy warto wymienić opony na nowe?

 

1. Czym powinniśmy się kierować przy zakupie opon? 

Podstawowym wyznacznikiem doboru opon do naszego samochodu jest ich właściwy rozmiar. Cała reszta zależeć będzie od przeznaczonego budżetu na ich zakup oraz osobistych preferencji. Ważne jest również przeanalizowanie własnego stylu jazdy i tego, w jakich warunkach najczęściej się przemieszczamy. Zupełnie inne opony sprawdzą się przy użytkowaniu pojazdu wyłącznie w warunkach miejskich przy spokojnym stylu jazdy, inne przy regularnym pokonywaniu dużych odległości, a jeszcze inne w przypadku gdy jeździmy samochodem o dużej mocy po zróżnicowanym terenie. Szeroki wybór opon dla każdego samochodu, które sprawdzą się w każdych warunkach można znaleźć na stronie https://noweopony.pl/.

 

2. Jak poprawnie dobrać rozmiar opony do naszego auta? 

Jeśli już wiemy jaki rodzaj opon będzie się u nas sprawdzał najlepiej to teraz musimy prawidłowo określić ich rozmiar. Można to zrobić na kilka sposobów. Jednym z nich jest sprawdzenie zaleceń producenta samochodu, które znajdziemy w jego instrukcji lub książce serwisowej. Drugim sposobem jest zlokalizowanie w pojeździe dedykowanej naklejki. W zależności od producenta samochodu może być ona zlokalizowana np. w okolicach wlewu paliwa, słupka za kierowcą czy na wewnętrznej stronie jego drzwi. Jednakże najszybszym sposobem będzie skorzystanie z pomocy sklepu internetowego z oponami https://noweopony.pl/blog/porady/rozmiar-opon—–jak-dobrac-do-auta-. Korzystając ze takich sprawdzonych źródeł będziemy mieli pewność, że rozmiar opon został prawidłowo dobrany do naszego pojazdu.

 

3. Kiedy warto wymienić opony na nowe? 

Opony samochodowe nie mają ściśle określonej daty przydatności. W zależności od rodzaju i czasu ich eksploatacji guma zaczyna tracić swoje właściwości. Dlatego też zaleca się wymienić opony na nowe nie później niż po 8-10 latach ich użytkowania, nawet jeżeli ich bieżnik jest nadal w dobrym stanie.

 

undefined

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki