Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego  po raz kolejny biorą udział w Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii’’. Jest to olimpiada praktyczna, przygotowująca młodych ludzi do  doświadczeń zawodowych , pozwalająca dobrać właściwe narzędzia konieczne w realizacji różnorodnych profesji.

REKLAMA

Zespół licealistów w składzie: Agata Batko, Aneta Chłosta, Jędrzej Hajduga, Krzysztof Mamcarz, Jakub Orzechowski, Krzysztof Wieniewski opracował projekt społeczny Akwedukt, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie wpływu człowieka na obieg wody w przyrodzie. W ramach projektu Akwedukt uczniowie prowadzą akcje edukacyjne ,zachęcające do  oszczędzania wody, propagują działania zapobiegające zanieczyszczeniom wodnych akwenów, uświadamiają rolę wody w funkcjonowaniu ekosystemu. 

 Licealiści z Jedynki opracowali logo projektu, podjęli współpracę z profesjonalną firmą, sformułowali zadania projektowe i –pod kierunkiem sprawującej opiekę mgr B .Mielniczuk –dokumentują kolejne etapy swoich działań. Płaszczyzną prezentacji kolejnych etapów projektu są media społecznościowe, FB oraz spotkania on-line.

Uczestnikom projektu udało się nawiązać współpracę z siecią Lidl w celu propagowania oszczędzania wody w ramach funkcjonowania firmy.

Projekt Akwedukt w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii nie tylko daje młodzieży poczucie wpływu na świat , ale także rozwija praktyczne kompetencje, które ułatwią im w przyszłości znalezienie interesującej i ciekawej pracy.

źródło: I LO

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki