REKLAMA

Zachowanie czystego wnętrza, szczególnie w łazience wymaga czasu i odpowiednich środków, które pomogą usunąć kamień, osady i brud. Regularne czyszczenie miejsc narażonych na zalanie, zachlapanie i osadzanie się różnych detergentów pozwala na szybkie i skuteczne usunięcie tych pozostałości po kąpieli i pielęgnacji. Podpowiadamy, jak czyścić mozaiki, kabinę, wannę i inne elementy wyposażenia.

Płytki ceramiczne

W miejscach narażonych na zachlapanie i zabrudzenia osadami z detergentów, świetnie się sprawdzają płytki ceramiczne. Niezależnie od tego, czy wybrałeś mozaiki matowe lub połyskujące, ich wierzchnia warstwa jest zabezpieczona przed działaniem czynników zewnętrznych. Nie wymagają wywoskowania, olejowania czy polerowania. Z łatwością usuniesz zabrudzenia z ich powierzchni za pomocą dostępnych detergentów.

Pod prysznicem potrzebne będą produkty, które ułatwiają usuwanie kamienia i osadów z kosmetyków. Zrezygnuj z silnych preparatów, mogą one pozbawić płytek ich pięknego blasku i nieco zmienić kolor. Warto wybierać środki wzbogacone o kwasy owocowe – są bezpieczne zarówno dla środowiska, płytek jak i nas samych. Możesz również przygotować samodzielnie środek czyszczący na bazie octu, sody oczyszczonej czy kwasku cytrynowego. Mozaiki łazienkowe ułożone pod prysznicem należy czyścić regularnie i dokładnie. Przyda się do tego miękka szczotka lub gąbka. Z kolei mozaiki ceramiczne położone na podłodze możesz z powodzeniem myć przy użyciu mopa, ciepłej wody i detergentu dedykowanemu podłogom. Dzięki temu zachowasz czyste wnętrze.

Powierzchnie szklane

W łazience często decydujemy się na umieszczenie dużych luster, które optycznie powiększają wnętrze. Z łatwością usuniesz z nich tłuste plamy za pomocą płynu do naczyń, a następnie wypolerujesz przy użyciu detergentu do szyb i ręcznika papierowego.

Na rynku nie brakuje specjalnych preparatów do czyszczenia kabin, które występują w różnej formie – piance, sprayu czy kamieniu. Warto więc wybrać rozwiązania, które odpowiadają naszym preferencjom. Płytki i mozaiki można również doskonale wyczyścić przy użyciu mopa parowego lub myjki. Dzięki temu powierzchnie pozostaną wolne od zabrudzeń i bakterii. Jeżeli nie masz takiego urządzenia to do wody z płynem do mycia podłóg wlej dedykowany im środek antybakteryjny.

Warto wybrać rozwiązania, które pozwolą na zachowanie porządku. Dzięki temu możesz być pewien, że pomieszczenie będzie lśnić. Pielęgnacja powierzchni wyłożonej mozaiką ceramiczną nie jest trudna, dlatego warto położyć ją na podłodze czy we  wnętrzu kabiny prysznicowej. Wybierając rozsądne rozwiązania, możesz znacząco ułatwić sobie zadbanie o czystość.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki