REKLAMA

Sezon letni to idealny czas na organizację przyjęć na świeżym powietrzu. Słoneczna pogoda i letnie temperatury sprawiają, że rodzinne przyjęcie, urodziny czy spotkanie ze znajomymi można zorganizować pod chmurką. Takie spotkania mają swój wyjątkowy urok, ale żeby były udane trzeba się do nich odpowiednio przygotować. Oto przepis na udane przyjęcie w ogrodzie.

Menu to podstawa

Sekretem dobrego przyjęcia jest trafione menu. Przygotowując je warto wziąć pod uwagę gusta i preferencje gości. Absolutnie zawsze sprawdza się grill bądź ognisko. Możecie upiec na nim zarówno potrawy mięsne, jak i grillować ulubione warzywa. Posiadówka przy palenisku gwarantuje dodatkowo wyjątkowy klimat – zwłaszcza wieczorem.

Coś na ochłodę

Gdy termometry wskazują coraz wyższe wartości warto zadbać o chłodne przekąski i napoje. Świetnie sprawdzą się świeże owoce, zwłaszcza arbuzy, kiwi czy winogrona – które idealnie gaszą pragnienie. Podobnie jak woda, do której można dodać miętę lub plasterki ogórka czy truskawki, by nadać jej lekkiego smaku. Możesz też przygotować cytrusową lemoniadę. Myśląc o letnich przekąskach nie można zapomnieć o lodach. Są absolutnie nieodłącznym towarzyszem każdej, letniej imprezy. Możecie kupić gotowe lody lub przygotować własne ze świeżych owoców, soków lub śmietanki. Możecie włożyć je w rożki lub kubeczki do lodów, dekorując letnimi owocami i bitą śmietaną. Takie kubeczki do lodów można zakupić przez internet na przykład na stronie galago.pl lub w kiektórych marketrach.

Muzyka zrobi klimat

Gdy menu już ustalone warto zadbać o odpowiednią oprawę muzyczną. Nic tak nie tworzy klimatu jak przyśpiewki przy gitarze i ognisku. Jeśli jednak nikt z Twoich znajomych nie posiadł umiejętności gry na instrumencie możecie śpiewać acapella, ewentualnie zadbaj o Waszą ulubioną muzykę. Możecie puszczać ją z telefonu podłączonego do niewielkiego głośnika.

Oświetlenie

Choć latem dni są znacznie dłuższe, to dobra impreza potrafi przeciągnąć się do rana. Siedzenie w całkowitej ciemności nie jest ani przyjemne ani praktyczne. Dlatego zanim zaprosisz znajomych na garden party zadbaj o odpowiednią oprawę świetlną. W marketach budowlanych czeka na Ciebie szeroki wybór lampek solarnych, w różnych rozmiarach i kolorystce. Dzięki nim stworzysz w swoim ogrodzie wyjątkowy klimat.

Nieproszeni gościea

Choć wszyscy kochamy lato, niektóre jego „uroki” bywają wyjątkowo uciążliwe. Mowa o komarach, oraz innych owadach uprzykrzających nam życie. Jeśli nie chcesz by goście uciekli z imprezy z powodu pływających w lemoniadzie owadów lub pogryzionych stóp, rąk i ciała – zadbaj o odpowiednią ochronę. Mogą to być specjalne świece przeciwko owadom, które porozstawiane w odpowiedniej ilości powinny skutecznie rozwiązać problem.

Tak dobrze przygotowana impreza nie może się nie udać.

 

undefined

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki