Matura 2021 – maturzyści zdawali dziś z języka polskiego

We wtorek 4 maja, egzaminem pisemnym z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpoczęła się matura 2021. Absolwenci liceów ogólnokształcących i techników o godzinie 9.00 przystąpili do pierwszego sprawdzianu.

REKLAMA

Na napisanie egzaminu dojrzałości z języka polskiego uczniowie mieli 170 minut. Tematy w ocenie wielu uczniów były łatwe i maturzyści są zadowoleni. „Lalka” i „Ziemia obiecana” – znajomością tej lektury obowiązkowej i powieści trzeba było się wykazać na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym.Maturzyści z II LO w Jaworznie, komentujący tematy maturalne 2021 z języka polskiego nie kryją zadowolenia. Wielu z nich bardzo liczyło na „Lalkę” i jak widać, ich marzenie się spełniło. Wielu z nich odetchnęło z ulgą.

Oczywiście matura przebiegała w reżimie sanitarnym. I pomimo iż uczniowie ostatni czas uczyli się zdalnie, to byli dobrze przygotowani przez nauczycieli, którzy dali z siebie sto procent.

Jutro zdawana będzie przez uczniów matematyka. Jednak bez strachu i z pełnym luzem, tak odpowiadali nam uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Miłosza w Jaworznie.

Przypominamy, jak wyglądała matura z języka polskiego w ubiegłym roku.

Matura z języka polskiego 2020 – jak poszło maturzystom?

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki