piątek, 12 kwietnia, 2024

Na co zwrócić uwagę przy wyborze terminala magazynowego?

Strona głównaInformator / Materiały zewnętrzneNa co zwrócić uwagę przy wyborze terminala magazynowego?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze terminala magazynowego?

- Advertisement -

Kolektor danych to urządzenie, bez którego nie mógłby sprawnie funkcjonować żaden nowoczesny magazyn. Sprzęt umożliwia sczytywanie kodów kreskowych i przesyłanie informacji do systemu, co znacznie przyspiesza proces inwentaryzacji, przyjmowania czy wydawania towaru. Na co zwracać uwagę podczas wybierania idealnego kolektora danych?

System operacyjny terminala mobilnego

Jednym z najważniejszych aspektów, jaki należy przeanalizować, jest system operacyjny. Wybierać można między Windows Mobile lub Android GMS. Zdecydowanie lepiej sprawdza się ten drugi. Terminal mobilny pracujący na tym środowisku działa płynnie, ale przede wszystkim jest łatwy w obsłudze. Systemy Android uchodzą za intuicyjne, mają bardzo przyjazny i czytelny interfejs, który sprawia, że osoba początkująca jest w stanie szybko poznać wszystkie funkcje urządzenia. Co więcej, terminale mobilne z Androidem mają stałe wsparcie producenta, co oznacza, że oprogramowanie jest aktualizowane, udoskonalane, a ewentualne błędy usuwane. Takiej obsługi nie zapewnia Windows Mobile.

Procesor, pamięć RAM

W przypadku terminali mobilnych jest bardzo podobnie jak przy wyborze komputera. Bardzo istotny jest procesor oraz pamięć operacyjna. To od tych komponentów zależy, czy urządzenie będzie szybko i sprawnie przetwarzało oraz wysyłało dane, czy będzie trwało to długo, czy szybko.

Wybierając procesor, należy zwrócić uwagę na ilość rdzeni oraz częstotliwość taktowania. Absolutnym minimum powinien być dwurdzeniowy model. Oczywiście, im więcej rdzeni, tym wydajniejsza praca urządzenia. Dla firm, w których codziennie odbywają się olbrzymie ilości procesów działań, przesunięć magazynowych, przyjęć oraz wydania towaru itp., a tym samym zachodzi potrzeba dysponowania wyjątkowo szybkim sprzętem, polecany jest terminal mobilny z naprawdę mocnym procesorem. Świetnie sprawdzi się np. któryś z modeli serii Zebra MC9300. Można w niej znaleźć kolektor wyposażony w ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2,2 GHz. Takie terminale mobilne pracują szybko, nie zacinają się i są w stanie przetwarzać olbrzymie ilości danych naraz. W mniejszych magazynach powinien wystarczyć kolektor z dwurdzeniowym procesorem o taktowaniu 1 GHz.

Nawet najszybszy procesor nie będzie mógł skorzystać ze swojej mocy, jeśli nie będzie wsparty odpowiednią ilością pamięci operacyjnej. Do terminali mobilnych ze słabszym procesorem wystarczy zaplecze 2 GB RAM, jednak mocne maszyny powinny mieć przynajmniej pamięć o wartości 4 GB.

Skaner

W terminalu mobilnym może być zainstalowany skaner laserowy lub tzw. imager. Obydwa rodzaje zapewniają wysoką jakość sczytywania danych. Różnica polega na tym, że imager skanuje dokładniej, dlatego można go ustawiać pod dowolnym kątem, podczas gdy laser wymaga poziomego ułożenia urządzenia wobec kodu. Wybór jest wyłącznie kwestią osobistych preferencji.

Bateria

Jak sama nazwa wskazuje, terminal mobilny powinien pracować w ruchu, bez podłączenia do prądu. Dlatego na koniec warto zwrócić uwagę na akumulator. Powinna ona być pojemna, by mogła zapewnić jak najdłuższe działanie na jednym cyklu naładowania. Dzięki temu w magazynie można zachować ciągłość pracy. Baterie o pojemności 2200 mA mogą być wykorzystywane ciągle przez 10 godzin. Warto szukać urządzeń właśnie z tak sprawnymi źródłami energii.

- Advertisment -

Czy nawierzchnia na ulicy Kalinowej na pewno jest naprawiona?

Na ulicy Kalinowej parę dni temu zapadła się nawierzchnia i powstała dość głęboka dziura. Mimo że została już zasypana, to jeden z mieszkańców zwraca...

Inicjatywy na ostatniej prostej kampanii wyborczej

Kampania wyborcza staje się coraz bardziej intensywna, do II tury wyborów o urząd prezydenta miasta pozostał trochę ponad tydzień. Dwóch kandydatów wychodzi z różnymi...

Problemy z cenami ogrzewania w Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik”

Mieszkańcy lokali pod nadzorem Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik” dostają rozliczenia z dużymi sumami niedopłaty za ogrzewanie. Jak w praktyce wygląda cała sprawa? Do lokatorów dotarły rozliczenia...