REKLAMA

Z pewnością nieodłącznym elementem każdej profesjonalnej cukierni są pojemniki na ciasta. Wyobrażacie sobie transport wypieków bez ochraniającego je pudełka? No właśnie. Nie dość, że pełnią funkcję bardzo praktyczną, to zazwyczaj również i wizualną.

Słodkości opakowane w dekoracyjne paczki z pewnością zachęcają w jeszcze większym stopniu do ich kupna. Najbardziej opłacalnym wyborem są kartony na ciasto. Dlaczego? Ponieważ są niedrogie, a do tego świetnie przystosowane do transportowania żywności. Nie posiadają zapachu, dzięki czemu wyroby cukiernicze na długo zachowują swój świeży i naturalny smak. Ponadto kartony do tortów są bardzo lekkie i łatwe w przechowywaniu. Niektóre modele zawierają dodatkowe uchwyty, które w znacznym stopniu ułatwiają ich przenoszenie. Najczęściej wykorzystywane są opakowania wykonane z tektury litej, która dzięki „oddychającej” strukturze zabezpiecza produkt przed nasiąkaniem wilgocią. Istnieje możliwość dodatkowego wypełnienia ich od środka folią spożywczą, co w jeszcze większym stopniu zabezpiecza przed dostawaniem się wilgoci do wnętrza.

Jakie opakowania do ciast wybrać?

Najważniejszym aspektem w wyborze pudełka do ciasta jest jego solidność oraz trwałość. Przecież nie chcemy, aby nasz wymarzony wypiek, tuż po zakupie wylądował na ziemi przez za słabo zabezpieczoną podstawę. Warto więc wybierać sprawdzone pudełka na torty. Przy ich doborze szczególną uwagę należy zwrócić również na to, czy zostały dopuszczone do kontaktu z żywnością. Kolejną istotną sprawą jest wybór rozmiaru. Powinno się dobierać go w taki sposób, aby był jedynie odrobinę większy od wyrobu, który planujemy w niego zapakować. Zbyt duże opakowania na ciastka mogą sprawić, że zawartość będzie się przemieszczać podczas transportu. W wyniku tego może dojść do zniekształcenia wypieków. Rozsądnie jest więc zamówić kilka rodzajów opakowań, które dopasują się wielkością do różnego typu produktów cukierniczych. Zobacz ofertę opakowań na ciastka w sklepie Margopack https://sklep.margopack.pl/opakowania-na-ciasta

Czy opakowanie na ciasta może stać się reklamą cukierni?

Karton na ciastka to doskonałe narzędzie promocyjne firmy. Pięknie ozdobiony, zawierający logo i inne istotne na jej temat informacje jest świetnym zagraniem marketingowym. Ludzie uwielbiają dodatki przykuwające wzrok. Detale są bardzo ważne w ogólnej strategii reklamowej marki. Najlepiej, aby opakowania były spójne z wizerunkiem cukierni. Warto więc wykorzystywać tę samą kolorystykę co np. w logo firmy. Jeśli piękne opakowania cukiernicze pójdą w parze z przepysznym wnętrzem – mamy receptę na sukces!

 

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki