Wielkim zainteresowaniem cieszyły się punkty gastronomiczne na Sosinie. W licytacji czynszów gastronomicznych budek osiągały one cenę od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych za miesiąc. Rewitalizowana Sosina stała się więc smakowitym kąskiem dla przedsiębiorców.

REKLAMA

Link: https://jaw.pl/2021/05/duze-zainteresowanie-punktami-gastronomicznymi-na-sosinie/

Czy sprzedaż na zrewitalizowanym ternie należącym do MCKiS miała ograniczyć się do dzierżawnych punktów oraz do istniejących lokali w pobliżu?

Jeden z lokalnych przedsiębiorców postanowił jednak zlokalizować swój interes na działce należącej do innego właściciela terenu przy Sosinie. Przypomnijmy, że zlokalizowane tutaj są takie ośrodki jak Hotel Wodnik, OWR Sosina, Yacht Club i DB Cargo Polska S.A.

Foodtruck ogrodzony płotem.

Na wynajętym terenie od DB Cargo przedsiębiorcy postawili foodtrucka, który miał oferować lody. Wydzielili mały fragment terenu od najemcy i postawili tam przyczepę. Jakież było ich zdziwienie, gdy pracownicy MCKiS zaczęli stawiać tuz przed frontem ich przyczepy dodatkowe ogrodzenie.

Zdjęcie dostarczone przez właścicieli food trucka.

W tej sprawie interpelowała radna Barbara Ziętek, która na sesji Rady miasta zadała pytanie o cel i koszty postawienia tego ogrodzenia. Mówiła, że odpowiedzi nie udało jej się uzyskać od MCKiS. My dziś także próbowaliśmy się w tej sprawie dodzwonić do osób zarządzających Sosina. Niestety też nie otrzymaliśmy jeszcze żadnej odpowiedzi.

Polak potrafi i nie zniechęca się do dalszych prób prowadzenia działalności. Przedsiębiorcy zdecydowali się przesunąć przyczepę o kilka metrów.

Czy teraz MCKiS znów przesunie o kilka metrów swoje dodatkowe ogrodzenie, aby zablokować możliwość handlu?

Czekamy na odpowiedzi MCKiS oraz odpowiedź prezydenta miasta na interpelacje radnej Barbary Ziętek. Z redakcyjnym komentarzem zaczekamy na treści tych odpowiedzi.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki