Policjanci tradycyjnie każdego dnia w trakcie pełnionej służby zwracają uwagę kierowców na zwiększony ruch motocyklistów. Sprzyjająca aura daje wiele okazji do motocyklowych przejażdżek. Zwolennicy podróży na dwóch kółkach muszą pamiętać, że korzystanie z jednośladu oprócz przyjemności, wymaga od kierowcy zwiększonej uwagi, wyobraźni oraz ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu.

REKLAMA

Podróżowanie motocyklem to bez wątpienia duża przyjemność i wygoda, jednak priorytetem podczas takich wypraw powinno być dla nas bezpieczeństwo. Piękna pogoda powoduje, że na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz wzajemny szacunek daje gwarancję bezpiecznego podróżowania.

Rozpędzenie jednośladu do prędkości 100 km/h często trwa jedynie kilka sekund. Dlatego tak ważne jest, by za kierownicą motocykla zachować zdrowy rozsądek i kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem.

Nie zapominajmy jednak, że za zdarzenia z udziałem motocyklistów odpowiadają również kierujący samochodami. Nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu, brak sygnalizowania skrętu, to jedne z głównych „grzechów” kierowców samochodów. Przy zderzeniu samochodu z motocyklem, ten drugi ma niewielkie szanse. Niewielka masa, a także brak jakiejkolwiek ochrony powoduje, że w takich zdarzeniach to motocyklista odnosi o wiele poważniejsze obrażenia.

Jaworzniccy policjanci apelują do wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Tych podróżujących jednośladami, a także kierujących samochodami o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz wzajemny szacunek na drodze.

(Źródło KMP Jaworzno)

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ