Rewitalizacja jaworznickiej Sosiny jest już na ukończeniu. Obiekt będzie w pełni gotowy na przyjecie spragnionych wypoczynku w połowie czerwca 2021 roku.

REKLAMA

Jak podaje MCKiS, jaworznianie w pełni z uroków Sosiny będą mogli skorzystać w połowie czerwca – wtedy też na terenie zalewu pojawią się ratownicy. Obecnie trwają jeszcze ostatnie prace, sprzątanie i odbiory techniczne, te ostatnie opóźniane przez zniszczenia i kradzieże elementów niezbędnych do zatwierdzenia odbiorów.

Zrewitalizowana Sosina zaoferuje – oprócz oczyszczonego akwenu wodnego – m.in. plaże, boiska do siatkówki i siatkówki plażowej, koszykówki i gry w bule, siłownie na powietrzu i plac zabaw. Będzie można również wypożyczyć sprzęt do aktywności wodnych – kajaki i rowerki wodne. W terenie nad akwenem znajduje się też wyasfaltowana ścieżka prowadząca wokół zbiornika, wyłączona dla ruchu samochodowego – jest idealna dla spacerowiczów, rolkarzy, rowerzystów itd. Na całym terenie znajduje się mnóstwo ławeczek i leżaków.

– Najważniejszy etap rewitalizacji Sosiny właściwie już za nami. Wyzwanie było spore, bo to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku jaworznian. Chcieliśmy tak je zmienić, żeby zachować jego dawny urok i klimat, a jednocześnie trochę je unowocześnić, sprawić, by oferta Sosiny była bogatsza i bardziej zróżnicowana. Jestem przekonany, że to założenie udało się zrealizować. Dziś Sosina to nie tylko czysta woda i wygodne plaże, ale również miejsce, gdzie ciesząc się słońcem i bliskością przyrody, na różne sposoby można atrakcyjnie spędzać wolny czas. Zapraszam wszystkich jaworznian do tego, by po otwarciu sezonu, korzystali z uroków odnowionej Sosiny i jednocześnie proszę o to, byśmy wspólnie dbali o tę przestrzeń. To ważne, by korzystać nie tylko z boisk czy plaż, ale też z koszy na śmieci, wyznaczonych miejsc parkingowych czy toalet. Zatroszczmy się o to, by Sosina jak najdłużej zachęcała do wypoczynku – mówi Sebastian Kuś, dyrektor MCKiS.

Po zakończeniu sezonu wakacyjnego, prace będą kontynuowane. Zostaną wydzielone trzy kąpieliska, oddzielone od siebie drewnianymi podestami, przeznaczony dla osób o różnym stopniu zaawansowania jeśli chodzi o umiejętności pływackie.

Ponadto, zimą jedno z kąpielisk zamieni się w lodowisko.

Rewitalizacja Sosiny trwa od 2018 roku. Całość inwestycji jest warta ponad 30 mln zł.

Duże zainteresowanie punktami gastronomicznymi na Sosinie

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki