REKLAMA

Kobieca kosmetyczka bez szminki nie istnieje. Szminka pozwala wykonać atrakcyjny makijaż, ale trzeba ją umiejętnie stosować. Klucz to przygotowanie ust.

Szminki – ogólna charakterystyka i przeznaczenie

W damskiej kosmetyczce znajduje się wiele kosmetyków, ale szminka ma tam szczególne miejsce. Szminki w kosmetyki360.pl to kosmetyki zaliczane do tak zwanych kolorówek, czyli kosmetyków do makijażu, które mają na celu barwienie ust na pożądany kolor. Warto tutaj nawiązać do samego powodu stosowania szminki, otóż odnosi się on do naszych naturalnych instynktów, które podświadomie informują nas, że intensywnie kolorowe usta oznaczają zdrowie i witalność, co miało od wieków znaczenie w kontekście przedłużenia gatunku i… do dziś stanowi istotną damską broń.

Szminki w makijażu – poznaj najważniejsze zasady

Wykonanie makijażu ze szminką wymaga znajomości podstawowych zasad. Przede wszystkim kluczowe jest, by szminki, których używamy, były dobrane do naszego typu urody. Wyróżniamy cztery zasadnicze typy urody: wiosna, lato, jesień i zima. Każdy z tych typów urody inaczej prezentuje się w określonych barwach i odcieniach. Dlatego też blondynki zwykle lepiej wyglądają w różowych i pastelowych szminkach, natomiast szatynki i brunetki w szminkach czerwonych, bordowych lub nawet fioletowych. Oczywiście nie jest to sztywną zasadą, ale jeśli kompletujesz swój zestaw kosmetyków, to warto wziąć pod uwagę, że kolory wybranych szminek powinny pasować do Twojego typu urody. Kluczem jest też jakości szminki, bo nie oszukujmy się – będzie ona miała ogromny wpływ na trwałość makijażu. Przed wyborem konkretnego kosmetyków warto sprawdzić opinie i poznać oceny innych kobiet.

Jak przygotować usta do użycia szminki?

Szminki wyglądają dobrze tylko na zadbanych i wypielęgnowanych ustach. Jeśli umalujesz szminką spierzchnięte i popękane usta, to możesz mieć pewność, że taki makijaż nie będzie Ci dodawał urody, a wręcz przeciwnie – zapewni groteskowy wygląd. Przed makijażem warto się upewnić, że usta są nawilżone i gładkie. Dobrym pomysłem jest wykonanie delikatnego peelingu specjalistycznym preparatem do ust lub chociażby szczoteczką do zębów oraz posmarowanie ust nawilżającym kremem i wykonanie makijażu po wchłonięciu się tego kosmetyku.

Jakich błędów nie popełniać, kiedy używasz szminki?

Kiedy stosujesz szminkę w intensywnym kolorze, warto użyć też konturówki do ust, żeby oznaczyć brzegi makijażu. Konturówka wyznaczy kontur, poza który nie należy wyjeżdżać szminką. Uważaj też na pomysł mocnego powiększania ust przy pomocy szminki, bo jeśli zrobisz to nieumiejętnie, to efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Stosując ciemną szminkę, wyjedź poza naturalny kontur ust tylko minimalnie, dosłownie o milimetr i nie więcej. Kiedy szminka jest jaśniejsza, makijaż może być bardziej odważny.

Poprawny demakijaż szminki

Szminki są niestety jednymi z najmniej trwałych kosmetyków do makijażu – podczas mówienia, jedzenia, czy picia szminka ściera się, ale nigdy nie znika całkowicie, więc wieczorem należy wykonać dokładny demakijaż. Najlepiej wykorzystać do tego specjalistyczny preparat do demakijażu przeznaczony do ust. Kosmetyki tego typu nie podrażniają błon śluzowych i nie będą powodowały wysuszenia, a tym samym pojawiania się zajadów w kącikach ust. Po demakijażu ważna jest też pielęgnacja. Warto potraktować usta pomadką lub nawilżającym kremem.

Szminki – tanie zakupy online z dostawą

Ogromny wybór szminek w sklepach internetowych wbrew pozorom nie ułatwia wyboru, a może go utrudniać. Przed zakupem konkretnej szminki warto sprawdzić opinie nie tylko o marce, ale też o konkretnym kosmetyku i przede wszystkim poznać jego skład, żeby wykluczyć obecność ewentualnych uczulających substancji. Na stronach jak www.kosmetyki360.pl szminki można znaleźć w dużo niższych cenach, ale na początku wystarczą dwa lub trzy podstawowe kolory sprawdzające się w makijażu na dzień i na większe wyjścia.

Zobacz również:
https://www.miastokobiet.pl/zakup-kosmetykow-przez-internet-wady-i-zalety/

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki