W poniedziałek 17 maja rusza mająca potrwać do końca 2022 roku przebudowa ul. Grunwaldzkiej w Jaworznie. Zakres prac obejmie m.in. budowę ścieżek rowerowych, przebudowę jezdni, chodników i wjazdów oraz zatok autobusowych oraz skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Kolejową.

Ul. Piekarska
REKLAMA

Pierwszy etap zakłada przebudowę ulicy Piekarskiej – wymianę nawierzchni asfaltowej odcinka od ul. Działkowej do ul. Wiejskiej – oraz budowę 10 miejsc parkingowych w okolicy ul. Bogusławskiego i budowę zatoki manewrowej dla autobusów.

Wstępny harmonogram prac pierwszego etapu inwestycji:

  • od 17 maja 2021 r. – rozpoczęcie prac i roboty rozbiórkowe,
  • od 31 maja 2021 r. – budowa zatoki manewrowej i miejsc postojowych,
  • od 21 czerwca 2021 r. – prace nawierzchniowe, finalizacja tego etapu zadania.

Zmiana organizacji ruchu na tymczasową nastąpi już 14 maja.

Kolejnym etapem zadania będzie przebudowa ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ronda (skrzyżowanie z ul. 11 Listopada) do ul. Kolejowej – zostaną zbudowane obustronne ciągi rowerowe, które połączą ścieżki rowerowe na ul. 11 Listopada z velostradą.

Prace przewidziane na dalszych etapach obejmują m.in. budowę sieci podziemnych, przebudowę jezdni, chodników i wjazdów oraz zatok autobusowych, przebudowę skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Kolejową.

Całość prac potrwa do końca 2022 roku, do tego też czasu należy liczyć się z utrudnieniami drogowymi. Jak zapewnia urząd miejski, wykonawca robót został zobowiązany do zapewnienia ciągłości ruchu, w tym dojazdu do posesji.

Inwestycja to koszt 4 988 920,20 zł. Wykonawcą prac jest firma Hucz Sp. z o.o. SK z Boronowa.  Na realizację prac miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych  1 600 000,00 zł.

 

źródło: UM Jaworzno

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

4 KOMENTARZE

  1. A Szczakowska nadal w rozsypce.To chyba jakaś kara dla ludzi tam mieszkających.Chyba podpadli naszym ,,Władzą” A może nasze władze tamtędy nie jeżdżą.Piękna wizytówka miasta dla osób jadących do Gródka i nie długo na Sosinę

  2. będą psuć jak to ma miejsce na ulicy Martyniaków , zrobią kiszki które nie mają żadnej logiki ani sensu, strach pomyśleć co robią urzędasy z publiczną kasą skoro nie potrafią zrobić prostych dróg bez studzienek które zaliczamy kołami psując nową infrastrukturę nie mówiąc o zawieszeniu w autobusach i prywatnych autach czy rowerach (Ciężkowicka, Szczakowska np) nowe jezdnie w czasie opadów deszczu zamieniają się rozlewisko skutecznie omijające kratki ściekowe , patrz ul. Sobieskiego i nie tylko, nowe ulice bez ścieżek rowerowych czy chodników np. Nowo Budowlana, drogi rowerowe porozrzucane jak czarne pola na szachownicy , ewidentne marnotrawstwo publicznych pieniędzy na rzecz gonitwy za królikiem- napraw gwarancyjnych , żeby coś robić , byle jak ale robić , chwała urzędasom bez rozumu mimo że posiadają mózg