Liga okręgowa ruszyła na dobre. Victoria 1918 Jaworzno w majowy weekend rozegrała dwa mecze na stadionie miejskim. Pierwszy w sobotę w ramach 26. kolejki z Zatorzanką Zator, drugi w poniedziałek, zaległy z Sokołem Przytkowice. W dwumeczu jaworznicka drużyna zdobyła łącznie 4 punkty.

REKLAMA

Z Zatorzanką 2:2

Sobotnie spotkanie z Zatorzanką sprawiło wiele trudności podopiecznym Piotra Pierścionka. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie, a pierwsza z nich padła łupem gospodarzy, po strzale Łukasza Nowaka. Od 68. minuty „biało-zieloni” prowadzili, ale ich przewaga nie trwała długo. Już 4 minuty później jaworznianie stracili bramkę po uderzeniu Damiana Kowalczyka i kolejną w 75. minucie po strzale Kacpra Celeja. Końcówka spotkania była więc niezwykle zacięta i wyczerpująca. Wynik wyrównał w 80. minucie Jakub Żmuda, który zaliczył na swoim koncie kolejną bramkę. 

Kolej na Sokoły

Pandemia koronawirusa sprawiła, że rozgrywki początkiem rundy wiosennej zawieszono. Teraz przyszedł czas na zaległe mecze. Napięty grafik z pewnością da się we znaki nie tylko jaworznickiej drużynie. W Święto 3 Maja „Vicia” kolejny raz wystąpiła w roli gospodarza, tym razem podejmując drużynę Sokoła Przytkowice. 

W większości pierwszej części spotkania akcje rozgrywały się na połowie Victorii. Drużyna Sokoła grała pozycyjnie, ale praktycznie nie stwarzali żadnej groźnej sytuacji. Może poza dwiema. Raz, kiedy po uderzeniu w stronę bramki, piłka obiła poprzeczkę. Drugi raz po stałym fragmencie gry, kiedy piłka uderzona głową, minęła słupek po zewnętrznej stronie. Pierwszy gol padł już w 6. minucie spotkania. Jakub Żmuda obiegł obrońcę, podchodząc pod linię końcową boiska. Stamtąd posłał piłkę w środek pola karnego, gdzie na uderzenie czekał Karol Jaromin. W 23. minucie kolejny raz pokazał się Żmuda, który po otrzymaniu górnej piłki, przebiegł sporą część boiska, a będąc w sytuacji sam na sam, nie spudłował.

W drugiej połowie meczu piłkarze Sokoła kolejny raz posłali niecelną piłkę, która tym razem uderzyła w słupek. Kilka strzałów padło też ze strony gospodarzy, ale dopiero w 76. minucie wynik spotkania na 3:0 ustalił Tomasz Tryba

Już 8 maja Victorię 1918 Jaworzno czeka kolejny mecz ligowy. Tym razem na wyjeździe spotkają się z Nadwiślaninem Gromiec. Piłkarskie święto Jaworzna już 12 maja. Victoria wtedy zagra na boisku w Byczynie. 

Victoria 1918 Jaworzno – Zatorzanka Zator 2:2 (0:0)
Nowak 68′, Kowalczyk 72′, Celej 75′, Żmuda 80′

Victoria 1918 Jaworzno – Sokół Przytkowice 3:0 (2:0)
Jaromin 6′, Żmuda 23′, Tryba 76′

jargal

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki