Victoria 1918 Jaworzno – derbowy rewanż

Derby Jaworzna przeszły do historii. W minioną środę 12 maja na boisku w Byczynie spotkały się drużyny Zgody oraz Victorii 1918 Jaworzno. Po przegranej na jesień 0:3, biało-zieloni zrewanżowali się i to z nawiązką, wygrywając 5:0.

REKLAMA

Drużyna gości przez całe spotkanie dyktowała tempo piłkarzom Zgody.  Choć zdarzały się sytuacje, które mogły zagrozić bramce po stronie przyjezdnych, to gra toczyła się głównie na połowie gospodarzy. Już w 9. minucie meczu pierwszą bramkę zaliczył Maksymilian Leś, któremu dograł do środka Jakub Żmuda. Bramka wpadła po uderzeniu głową. Byczynianie, podjęli próbę odrobienia straty. Doskonałą okazję miał Krzysztof Bartyzel, ten jednak nie uderzył w kierunku bramki, a podał do Pawła Kalinowskiego, który był na spalonym. Do bliźniaczej akcji z początku spotkania doszło w 35. minucie. Do nabiegającego w pole karne Lesia dośrodkował Łukasz Nowak. Zawodnik „Vici”, zostawiając obronę za plecami, tym razem piłkę uderzył nogą, tym samym zdobył swą drugą bramkę w tym meczu.

Druga połowa i kolejne trzy bramki strzelone przez gości. Strzały padały po ziemi, w większości po błędzie obrony piłkarzy Zgody. W 43. minucie na czystą pozycję wyszedł Gaspar Repa, który szybko podwyższył wynik. Czwarta bramka padła 3 minuty później, a jej inicjatorem był Oskar Bartuś. Wynik meczu na 5:0 ustalił Żmuda, który posłał piłkę na drugi słupek. Bramkarz Victorii tylko raz musiał wyciągać piłkę ze siatki. Jednak strzał Pawła Kalinowskiego nie mógł zostać zaliczony z powodu pozycji spalonej. Ostatnio Zgoda Byczyna radziła sobie dobrze na murawie, ale ten mecz drużyna przespała. Tylko nieliczne akcje blisko pola bramkowego i niecelne strzały, to coś, o czym piłkarze muszą szybko zapomnieć. 

LKS Zgoda Byczyna – Victoria 1918 Jaworzno 0:5 (0:2)
Leś 9′, 35′, Repa 48, Bartuś 51′, Żmuda 70′ 

Zgoda: Ryszka (GK), Podbrożny, Gocyk, Żuraw, Pluta, Zieliński (C), Icha, Kempka, Kalinowski, Orawski, Bartyzel.
ławka: Kawala, Balon, Czerwiec, Przebindowski, Szczurek, Siewniak

Victoria: Psuj (GK), Krzyśko, Bruzda, Topa, Repa, Żmuda, Hladchenko, Leś, Nowak, Suwaj (C), Bartuś.
ławka: Kłosek, Wesecki, Rusek, Baran, Musiał, Tryba, Rogala

kartki: Kalinowski, Orawski, Pluta oraz Topa

jargal

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki