REKLAMA

Nie tylko papierosy czy tabaka – obecnie w sprzedaży znajduje się ciekawa alternatywa dla tych produktów. To woreczki nikotynowe, które wzbudzają duże zainteresowanie. Co warto o nich wiedzieć?

Czym są woreczki nikotynowe?

Nikotyna ma właściwości rozluźniające i uspokajające, ale, oczywiście, uzależnia, dlatego przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich. Można dostarczać ją do organizmu na różne sposoby, w tym z papierosami – tymi tradycyjnymi i elektronicznymi – oraz z tabaką. Nowością na rynku są woreczki nikotynowe, które także zawierają nikotynę, ale przekazują ją do organizmu człowieka w zupełnie inny sposób.

Woreczek nikotynowy przeznaczony jest do używania w ustach. Umieszczony za wargą przekazuje nikotynę bezpośrednio do krwiobiegu, dzięki czemu działa ona szybko, skutecznie i dodatkowo bez negatywnych skutków, jakie związane są z używaniem papierosów czy tabaki.

Główne zalety woreczków nikotynowych:

  • nie są przeznaczone do palenia, dlatego nie generują szkodliwych substancji

  • pozwalają na szybkie zaspokojenie głodu nikotynowego

  • nie powodują przebarwień na zębach

  • dostępne są w różnych wariantach smakowych oraz mocach

  • są dyskretne w używaniu – można stosować je w różnych miejscach

Jak używać woreczków nikotynowych?

Korzystanie z woreczków nikotynowych jest bardzo proste, dlatego nie wymagają one posiadania żadnych specjalnych umiejętności związanych z ich używaniem.

Aby zastosować woreczek nikotynowy, należy wyjąć go z opakowania, a potem umieścić go w ustach, za górną wargą, aby stykał się z dziąsłem. Woreczki są małe i elastyczne, dlatego dobrze dopasowują się do kształtów wnętrza ust. Następnie dochodzi do wydzielania nikotyny – można przetrzymywać woreczek w ustach nawet do 30-60 minut. Potem wystarczy tylko go usunąć i wyrzucić do bezpiecznego miejsca, na przykład do kosza lub umieścić w specjalnej przegrodzie w pojemniku z woreczkami.

Gdzie kupić woreczki nikotynowe?

Woreczki nikotynowe nadal są nowością na rynku, dlatego nie są one dostępne jeszcze w każdym sklepie. Najłatwiej można kupić je w sklepach internetowych, gdzie dostępne są one w różnych rodzajach mocy oraz smakach, dlatego można łatwo dopasować je do swojego gustu.

Za opakowanie zawierające 20 woreczków nikotynowych należy zapłacić od około 15 do 25 złotych. Średnia cena za tego typu produkt to około 20 złotych. Są one zatem droższe od papierosów, jednak mają również wiele zalet, które powodują, że są dla nich dobrą alternatywą.

Uwaga! Woreczki nikotynowe sprzedawane są tylko osobom pełnoletnim!

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki