REKLAMA

Podczas remontu lub otwierania nowego klubu fitness czy siłowni bardzo ważnym elementem jest wystrój i planowanie przestrzeni. Od czego najlepiej zacząć projektowanie? Jaki stworzyć spójny i funkcjonalny plan przestrzeni?

Projektowanie klubu fitness

Stworzenie siłowni to bardzo zaawansowany projekt, który będzie wymagał współpracy wielu specjalistów. Mowa tutaj o architektach, inżynierach, projektantach, designerach czy specjalistów od sprzętu do siłowni. Każdy z tych elementów jest niezwykle ważny i przede wszystkim nie należy na nich oszczędzać. 

Spójny wystrój siłowni

Wnętrze siłowni powinno być atrakcyjnie wizualnie. Osoby ćwiczące powinny tam się czuć zmotywowane i skupione do pracy. Wystrój powinien także pomóc od razu zorientować się nowym klientom w rozmieszczeniu poszczególnych stref do ćwiczeń. 

Poniżej kilka wskazówek producenta sprzętu na siłownię Sportsart, które mogą pomóc w projektowaniu wystroju klubu fitness:

 1. Podziel wizualnie przestrzeń na strefy.
 2. Pomóż nowym klientom poruszać się po siłowni – wprowadź oznakowanie i plan siłowni.
 3. Zadbaj o spójną identyfikację wizualną klubu – zastosuj kolory, które jednoznacznie będą się kojarzyć z tą siłownią.
 4. Zastosuj różne warianty oświetlenia – dzięki temu łatwiej będzie można zrobić korzystne zdjęcia promocyjne oraz zachęcić klientów do dzielenia się zdjęciami w social mediach z własnych treningów.
 5. Dodaj akcesoria, które jednoznacznie pomogą zidentyfikować siłownię.

Funkcjonalne planowanie przestrzeni

Aby funkcjonalnie zaplanować przestrzeń, należy dokładnie przemyśleć, dla jakich klientów będzie funkcjonować siłownia. Sprzęt i podejście do osób początkujących będzie inne, niż dla profesjonalistów trenujących do zawodów. 

W każdej siłowni powinny znaleźć się różnorodne sprzęty, które zapewnią kompleksowy trening. Wśród tych grup sprzętów można wyróżnić: 

 • sprzęt siłowy (bramy, ławki, półwolnie, wolne ciężary)
 • sprzęt cardio (rowery, eliptyka, bieżnie, steppery)

Aby dobrze wymierzyć przestrzeń, warto skorzystać z narzędzia do projektowania siłowni. Darmowe narzędzie do wstępnego projektu oferuje wspomniany wcześniej producent sprzętu do siłowni Sportsart Fitness pod nazwą Gym Designer. W prostym planerze można wybrać wymiary pomieszczenia i jego kształt,  a następnie wstawić konkretne modele sprzętu. W Gym Designer można znaleźć wiele urządzeń do siłowni zarówno jeżeli chodzi o ich typ, jak i model. Po ukończeniu projekt można zapisać i wygenerować. Narzędzie można znaleźć tutaj: https://sportsartfitness.pl/gym-designer/

 Najważniejsze zalety Gym Designer od SportsArt:

 • proste i łatwe w użyciu narzędzie
 • szeroki wybór sprzętu do siłowni
 • podane dokładne wymiary sprzętu do ćwiczeń
 • doskonale zachowane proporcje
 • możliwość wygenerowania projektu

Poza narzędziem Gym Designer jest możliwość skontaktowania się z działem projektowym SportsArt, który zajmuje się kompleksową aranżacją wnętrz siłowni. Ponadto, z zespołem SportsArt można przeprowadzić analizę biznesową przedsięwzięcia oraz zamówić wyposażenie fitness. 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki