REKLAMA

Dostępne w ofercie GAA Lobex pompy perystaltyczne ELRO, znajdziecie także pod nazwą – pompy jelitowe. Są to innowacyjne rozwiązania, znajdujące zastosowanie wszędzie, gdzie w transporcie medium kluczowa jest delikatność, maksymalna szczelność oraz sterylność. Należąca do firmy CRANE, marka ELRO, to lider w produkcji pomp perystaltycznych na skalę światową. Jakie rodzaje pomp ELRO znamy i gdzie zazwyczaj się je stosuje? Odpowiadamy!

Jak działają wyporowe pompy perystaltyczne ELRO?

Medium transportowane za pomocą tego typu pomp nie ma bezpośredniego kontaktu z częściami pompy. Jego przepływ odbywa się przez specjalnie do tego przygotowane przewody, w których jest ono przepychane przy pomocy rolek, karbowanego paska bądź wirnika.

Tego typu konstrukcja oraz taka zasada pracy pompy perystaltycznej umożliwia tworzenie prostych w obsłudze i banalnych w czyszczeniu i eksploatacji  systemów pompowych.

Trzeba zaznaczyć, że Pompy ELRO to najbardziej trwałe, funkcjonalne i wytrzymałe pompy w swojej kategorii.  Pozwalają na transport delikatnych, ale także agresywnych i mocno zanieczyszczonych substancji. Dzięki maksymalnej szczelności przewodów, pompowane substancje nie oddziałują w negatywny sposób na podzespoły pompy. W efekcie, pompy są w stanie służyć długo i bezawaryjne, a w razie ewentualnej awarii są tanie i nieskomplikowane w naprawie.

 

Gdzie stosuje się pompy perystaltyczne ELRO?

Dzięki wyróżniającej je szczelności oraz sterylności, tego typu rozwiązania stosuje się w branżach, gdzie czynniki te są ogromnie istotne, tj. tam, gdzie pełna separacja medium od podzespołów pompy jest bezwzględnie wymagana.

Pompy ELRO spotkamy w:

  • medycynie – przydają się jako pompy do przeprowadzania dializ,
  • przemyśle kosmetycznym, farmakologii i chemii – przydają się podczas produkcji kremów, leków, farb,
  • ochronie środowiska – wykorzystują je np. oczyszczalnie ścieków lub stacje uzdatniania wody,
  • przemyśle okrętowym – służą za oczyszczalnie na statkach, a także urządzenia portowe i odpieniacze,
  • przemyśle spożywczym – pompy ELRO przydają się producentom podczas tworzenia czekolady lub piwa,
  • transporcie np. paliw – służą do sprawnego napełniania i opróżniania cystern.

Pompy perystaltyczne ELRO znajdują zastosowanie w wielu branżach. Łatwo można je dopasowywać do konkretnych potrzeb, dzięki możliwości tłoczenia zarówno agresywnych jak i delikatnych materiałów.

Pompy ELRO – rodzaje

Wyporowe jelitowe pompy ELRO możemy nabyć w trzech różnych seriach. Są to:

  • M300 – urządzenia kompaktowe i mobilne. Łatwe w transporcie.
  • IP – urządzenia dedykowane delikatnym substancjom. Genialne właściwości ssące.
  • XP – wysoce wydajne pompy, do transportu substancji bądź zawiesin z elementami stałymi.
- REKLAMA -

Zewnętrzne linki