Papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy ujawnili w Jaworznie funkcjonariusze KAS i krakowscy policjanci. Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa poniósłby stratę w wysokości ponad 4,5 mln zł.

REKLAMA

Nielegalne wyroby tytoniowe ujawnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej we współpracy z policjantami Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej Zarządu w Krakowie CBŚP w trakcie działań prowadzonych na terenie województwa śląskiego.

W trakcie akcji w Jaworznie  przeszukano mieszkanie, garaż oraz samochody dostawcze. Efektem działań było ujawnienie 1 mln 910 tys. 59 sztuk papierosów oraz 1996 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Jak informuje krakowska KAS, okoliczności sprawy wskazują na to, że funkcjonariusze obu służb rozbili grupę, która rozprowadzała nielegalne wyroby akcyzowe. Sprawą zajmuje się obecnie Małopolski Urząd Celno-Skarbowy, zarzuty usłyszała już jedna osoba z szajki.

Gdyby towar bez akcyzy trafił na rynek, Skarb Państwa poniósłby stratę w wysokości prawie 4,5 mln zł z tytułu niezapłaconych należności celno–podatkowych.

 

foto: Krakowska Administracja Skarbowa w Krakowie

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki