REKLAMA

Aleksandrów Łódzki, to miasto w Polsce, znajdujące się w województwie łódzkim, w powiecie zgierskim. Aleksandrów Łódzki należy do aglomeracji łódzkiej i jest członkiem Związku Miast Polskich. Według danych GUS z 31 grudnia 2019 roku miasto liczyło 21 739 mieszkańców. Aleksandrów jest miastem dbającym o swoich mieszkańców oraz troszczącym się o potrzeby i problemy swoich mieszkańców.

Co zapewnia Aleksandrów Łódzki swoim mieszkańcom?

Aleksandrów Łódzki dba o swoich mieszkańców. W ramach dbania o nich oraz o ich dobro oferuje pomoc na wielu płaszczyznach. Okres koronawirusa dla całego świata stanowi ogromny problem, dlatego każde państwo i mniejsze jego części proponują jakąś pomoc i wsparcie dla swoich mieszkańców. Aleksandrów Łódzki w trosce i bezpieczeństwo zamieszkałych zadbał o rozdanie maseczek ochronnych. Podczas akcji, która ruszyła rozdano 90 tysięcy maseczek, które zostały rozwiezione do 11 różnych punktów, w których mieszkańcy mogli je odebrać. Aleksandrów Łódzki wspiera również szczepienia przeciwko koronawirusowi. Umożliwia swoim mieszkańcom wykonanie szczepienia w wielu punktach.

Dodatkowo Aleksandrów Łódzki zadbał też o rodziny, które chcą się powiększyć. Ruszyła kolejna edycja aleksandrowskiego programu in vitro na lata 2021 – 2022. Gmina planowo ma przekazać dofinansowanie do leczenia dla 20 par, które będą uczestniczyć w projekcie w trakcie roku. Pary mogą zgłaszać się na kwalifikację do programu do dwóch klinik – Gameta, a także Salve Medica. Kwota dofinansowania jest niezmienna i wynosi maksymalnie do 5000 zł do każdego zabiegu. Z programu mogą skorzystać pary  które mieszkają na terenie Gminy Aleksandrów Łódzki od co najmniej 3 lat oraz spełniają kryteria medyczne wskazane w programie.

Poza tym Aleksandrów Łódzki dba także o edukacje i wykształcenie dzieci od najmłodszych lat. Młodzieżowy Dom Kultury oferuje szereg dodatkowych zajęć dla dzieci. Poza tym gmina zorganizowała także warsztaty tenisowe dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, co pokazuje ogromną inicjatywę miasta. Projekt jest zrealizowany przez fundację Catena, w ramach partnerstwa z Fundacją PZU.

Aleksandrów Łódzki – miasto otwarte dla zwierząt

Aleksandrów Łódzki jest miastem, które dba o swoich mieszkańców, ale także o ich pupili. Posiada szeroko rozwinięte opcje adopcyjne, dba o każdego znalezionego czworonoga. Dba nie tylko o zwierzęta przydomowe, ale również o te dzikie. W przypadku takich zwierząt posiada cały program rehabilitacyjny, dla pasjonatów istnieją koła łowieckie oraz plany polowań.

Miasto ma wielką inicjatywę dla bezdomnych psów. Została ona nazwana „okno życia”. Okno życia jest przeznaczone dla szczeniąt od 6 tygodnia do 6 miesiąca życia dla wszystkich zwierząt, niezależnie od tego z jakiej gminy pochodzą. Okno działa w każdy pierwszy czwartek miesiąca w Gabinecie Weterynaryjnym przy ul. Bartoszewsiego 21 w Aleksandrowie Łódzkim. W tym czasie można pozostawić bezpłatnie szczeniaka lub kociaka od 6 tygodnia do 6 miesiąca życia w gabinecie weterynaryjny. Wtedy z tego tytułu nie ponosi się żadnych opłat. Jedynym i bardzo ważnym warunkiem jest podpisanie zrzeczenia, a także obowiązkowe zapisanie suczki bądź kotki na bezpłatną sterylizację i podpisanie zrzeczenia się oddawanych szczeniąt.

Dodatkowo strona miasta prowadzi całą listę zgłoszeń dla różnych zwierząt. Można zgłosić zwierzęta powypadkowe, zwierzęta dzikie, istnieje baza zwierząt znalezionych oraz wykaz schroniska. Jeśli ktokolwiek z mieszkańców zarejestruje gdzieś znęcanie się nad zwierzętami – także może to zgłosić do odpowiednich służb poprzez formularz zgłoszeń. Na stronie Aleksandrowa Łódzkiego znajdują się wszystkie informacje na temat zgłaszania zwierząt bezdomnych.

Aleksandrów Łódzki jest miastem otwartym dla ludzi i dla zwierząt. Jest przygotowane na różne wydarzenia i różne okoliczności. Dba o dobro mieszkańców oraz ich czworonogów, a co najważniejsze zapewnia bezpieczeństwo i odpowiedni komfort życia.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement