Aranżacja pomieszczeń firmy – meble do biura

REKLAMA

Urządzając przestrzeń biurową, natrafiamy na wiele znaków zapytania. Potrzebujemy szczegółowych danych, aby móc wypełnić wnętrze. To ilość pracowników, rodzaj ich pracy, wielkość pokojów czy nawet profil firmy. Sprawdźmy, jakie meble do biura spełnią nasze oczekiwania.

Umeblowanie pokojów pracowniczych

Meble do biura wybierzemy w zależności od rodzaju pomieszczeń. Jeśli mamy do czynienia z open space, biurka ustawimy naprzeciwko oraz obok siebie. Ilość osób w takim pomieszczeniu jest spora, więc wymaga od nas właściwego zaplanowania. Musimy uwzględnić na przykład miejsce na przejście dla pracowników. Wnętrze powinno być zaprojektowane tak, aby osoby w nim przebywające czuły się komfortowo.

Nieco inaczej wygląda umeblowanie pokojów. Są one zwykle bardziej kameralne i mieszczą kilku pracowników. Nie ma tam aż tak dużo miejsca, jak w otwartej przestrzeni. Dlatego warto wybrać jedną, pojemną szafę, która zmieści potrzebne dokumenty.

Meble biurowe na wymiar pozwalają na dopasowanie mebli pod konkretne miejsce. Dzięki temu nie musimy martwić się o marnowanie wolnego miejsca, gdzie nie zmieści się już dodatkowy mebel. Korzystając z usług firmy zajmującej się projektowaniem mebli, otrzymamy gotowe wyposażenie skrojone na miarę naszych potrzeb. Dzięki temu powierzchnia będzie maksymalnie zagospodarowana.

Reprezentacyjne meble biurowe do gabinetu

W gabinetach obowiązują nieco inne zasady. W dalszym ciągu ważna jest ergonomia. Jednak sporą wagę przykłada się także do wyglądu mebli. Odpowiadają one za pierwsze wrażenie kontrahentów i partnerów biznesowych. Ważne, aby meble w biurze świadczyły o profesjonalizmie i prestiżu firmy. Dlatego decydujmy się na klasyczne kolory oraz materiały. Sprawdzą się więc odcienie czerni, brązu i bieli. Wskazane materiały to skóra, metal oraz drewno. Fotele z naturalnej skóry, drewniane biurko i szafa to dobry pomysł na organizację wnętrza.

Równie ważnym miejscem jest sala konferencyjna. Najważniejszym meblem jest tam oczywiście stół. Odpowiednio duży, umożliwia organizowanie zebrań, szkoleń i imprez okolicznościowych. Najczęściej spotykane stoły konferencyjne mają kształt owalu lub prostokąta. Owalny kształt pozwala na dobrą komunikację wzrokową wszystkich zgromadzonych. Natomiast stoły o prostych liniach możemy dostawiać do siebie w dowolnej konfiguracji. Dzięki temu stworzymy stół o wybranej wielkości, w zależności od ilości osób. Do stołów najchętniej wybierane są klasyczne krzesła tapicerowane bez podłokietników. Możemy je składować piętrowo, dzięki czemu są łatwe do przechowywania.

Gdy urządzamy biuro, pamiętajmy zatem o kilku zasadach. Ważna jest ergonomia, czyli przystosowanie pomieszczeń do potrzeb pracowników. Także dobranie odpowiednich materiałów i kolorystyki ma spore znaczenie dla codziennego komfortu. Przy wsparciu profesjonalnej firmy meblowej, wybranie mebli jest o wiele łatwiejsze. Nie obawiajmy się więc korzystać z pomocy specjalistów, jeśli nie jesteśmy pewni, jakie rozwiązanie będzie najlepsze.

undefined

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki