REKLAMA

Z biegiem lat, sklepy zaczynają przejmować się ochroną środowiska. Coraz częściej możemy zobaczyć, że przy kasie nie uraczymy już zwykłych plastikowych reklamówek, lecz ich ekologiczny odpowiednik, jakim jest torba papierowa.

Podział toreb papierowych

Zanim zaczniemy dokładniej zagłębiać się, w ten temat warto zacząć od tego, jakie rodzaje toreb papierowych aktualnie mamy na rynku. Torby dzielimy na trzy rodzaje, a mianowicie na:

Torby z papieru Kraft

Torby z papieru Kraft, są to najbardziej rozpowszechnione torby papierowe na świecie. Plusem jest to, że są bardzo tanie w produkcji i bardzo ekologiczne. Barwa takiej torby podchodzi pod kolor brązowy. Jest to naturalny kolor, ponieważ do produkcji nie zostaje użyta żadna chemia wybielająca. Dzięki czemu rozkład w naturalnym środowisku jest możliwy nieszkodzący środowisku. Torby wykonane z tego materiału, są bardzo wytrzymałe i idealnie nadają się na przenoszenie zakupów, nawet tych bardzo ciężkich. Możemy je spotkać także w sklepach odzieżowych czy drogeriach.

Torby papierowe przeznaczonego na makulaturę

Torby z papieru przeznaczonego na makulaturę. Największą zaletą takich toreb jest to, że są zrobione w 100 procentach z papieru pochodzącego z recyklingu. Barwa takiej torby nigdy nie będzie taka, sama. Mogą być różnice w barwie, lecz nie jest to najważniejsze, w końcu mówimy tu o ochronie środowiska. Wytrzymałością dorównują wyżej wymienionym torbom z papieru Kraft. Niestety sklepy nie korzystają z nich jeszcze zbyt chętnie z powodu nieregularnej barwy, uważają je za mało estetyczne.

Torby ozdobne

Ostatnim rodzajem takich toreb, są torby ozdobne, dostępne, są w różnych kolorach i rodzajach, wszystko zależy od klienta, który zleci zamówienie na takie torby czy torebki.

Zastosowanie torby papierowej

Torby papierowe nie różnią się niczym w zastosowaniu od ich nieekologicznych odpowiedników. Możemy w nich przenosić praktycznie wszystko, co tylko sobie zażyczymy. Jedynym wyjątkiem jest mięso ze sklepu mięsnego, gdyż może ono spowodować rozmięknięcie papieru, przez co torba może ulec zniszczeniu. Bardzo często z takich toreb korzystają firmy specjalizujące się w dietach pudełkowych czy cateringu. Idealnie sprawdzają się także jako reklama danego sklepu czy usługi.

Podsumowanie

Podsumowując torby papierowe nie tylko, są zdrowsze i bezpieczniejsze dla naszego środowiska, ale także spełniają praktycznie, każdą funkcję swojego foliowego odpowiednika. Warto mieć taką torbę przy sobie jak wybieramy się na zakupy, bo jeśli chcemy chronić nasze środowisko, nie warto dokładać się do produkcji dodatkowych reklamówek.

Więcej o ekologicznych torbach papierowych przeczytasz w artykule: https://ogolnotematyczny.pl/luksusowe-pudelka-na-zegarki-jak-producenci-walcza-o-uwage-klientow.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki