Raport o stanie miasta Jaworzna oraz debata nad nim poprzedzi głosowanie nad votum zaufania i absolutorium dla prezydenta Silberta. I co? I nic! W przygotowanym dokumencie autorzy pieją peany na cześć wodza, a sama debata będzie realizowana przez internetowe okienka – z ręką przewodniczącego na wyłączniku.

REKLAMA

Raport do pobrania: https://jaw.pl/wp-content/uploads/2021/06/Raport_o_stanie_Gminy_Miasta_Jaworzna_za_2020_rok__debata.pdf

No cóż, biskup odwołał dyspensę na uczestnictwo w Mszach Świętych, wesela mogą się odbywać i nawet koncerty, a sesja rady miejskiej NIE. Bo i po co? Żeby ktoś negował dokonania wodza? Żeby jacyś mieszkańcy mogli przyjść?

Nie, nie, nie i jeszcze raz NIE! Jeśli chcesz w ogóle zaistnieć na internetowej sesji i jesteś np. panią z TBS-owskiego targu, co sprzedaje majtki, musisz wypisać formularz, zebrać podpisy od 50 znajomych, złożyć pismo do przewodniczącego, kupić sobie komputer, zainstalować Zooma i wtedy połączysz się zdalnie do sesji. No, ale czy zabierzesz głos? O tym zadecyduje władza, która trzyma rękę na wyłączniku.

Gdzie w tym rozum? Jak przejść przez tyle szykan? Gdzie poszanowanie dla mieszkańców? Wydaje się, że jest to nadużycie – wykorzystanie sytuacji pandemii, która nomen omen ucichła. Bo i przewodniczący może wyłączyć mikrofon i nikt z taczkami nie podjedzie, transparentu nie zawiesi.

Nie mogę się doczekać, kiedy usłyszę wypowiedzi radnych. Te wychwalające prezydenta, jak i te krytyczne. Nie jest to łatwy czas do poddawania się takiej weryfikacji. W internecie na jaw.pl opublikujemy wszystkie dokonania z połowy kadencji naszego samorządu. Są tam rzeczy dobre, jak i złe. Szkoda, że o tych złych musicie czytać tylko u nas, a te inne periodyki – wydawane za pieniądze podatników – opisują jedynie same sukcesy. Pewnie posłuszeństwo autorów wobec władzy sprawia, że wszystko widzą różowych kolorach.
Trochę nas to martwi, że jesteśmy jedynym źródłem obiektywnych informacji. No bo jak przestaniemy to robić, zostaniecie skazani na jeden – jedynie słuszny nurt aparatu lokalnej władzy. I o takich absurdach, jak na Sosinie, o budowaniu wszystkiego Od.Nowa, sprawach karnych dyrektora MCKiS i megalomańskich wypowiedziach Toszy czy Silberta, po prostu nie usłyszycie.

Dziś internetowa sesja. Wszystkich, którzy jej będą słuchać, zachęcamy do przysyłania na adres redakcji najciekawszych wypowiedzi. Takich, które wam się spodobały czy zbulwersowały.

Link do transmisji: https://www.facebook.com/jawpl/videos/577634569892444

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement