W nowym bloku 910MW jaworznickiej elektrowni, po uruchomieniu się automatycznych systemów powiadamiania służb, doszło do interwencji straży pożarnej.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło dzisiaj, 11 czerwca, około godziny 9.30. Jak informuje rzecznik prasowy Taurona Wytwarzanie, z powodu rozszczelnienia doszło do wycieku płynu z jednej z instalacji na rozgrzany rurociąg, co spowodowało powstanie znacznej ilości dymu, w efekcie czego uruchomiły się automatyczne systemy powiadamiania służb.

Na miejscu interweniowało łącznie 10 jednostek straży pożarnej z Jaworzna i Katowic. Sytuacja szybko została opanowana, zagrożenie nie wystąpiło.

Nastąpiło rozszczelnienie instalacji układu regulacyjnego, co spowodowało wyciek płynu hydraulicznego na rozgrzany rurociąg pary, w konsekwencji czego doszło do zadymienia. Zadziałały układy przeciwpożarowe i automatycznego powiadomienia straży pożarnej. Sytuacja została natychmiast opanowana. Nie było zagrożenia dla ludzi i środowiska – mówi Patrycja Hamera, rzecznik prasowy TAURON Wytwarzanie.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki