Maciej Talaga drugim jurorem JPPC

Maciej Talaga będzie drugim jurorem pierwszej edycji Jaworznickiego Przeglądu Piosenki Coverowej, którego finał odbędzie się już 16 Czerwca.

REKLAMA

Gitarzysta, którego śmiało możemy nazwać jednym z najlepszych, jacy grali na tym instrumencie w naszym kraju. Współpracował między innymi z Edytą Bartosiewicz, Stanisławem Sojką czy Kubą Badachem. Tworzył muzykę do filmów, działając razem z Michałem Lorencem czy Zbigniewem Preisnerem. W trakcie studiów grał także z legendarnym kompozytorem Janem Kaczmarkiem. Jego portfolio głębokie jest jak studnia i można by, o nim mówić całym dniami.

O samym przeglądzie mówi, że takie inicjatywy są bardzo potrzebne, bo jest to swego rodzaju poszerzanie ofert kulturalnej miasta. Tym bardziej że ostatnie wydarzenia kulturalne miały miejsce, tak naprawdę, przed pandemią i wszyscy są spragnieni kultury w jakiejkolwiek postaci. Ostatnie doświadczenia to tylko i wyłącznie inicjatywy online, które nie dają takiej satysfakcji, jaką przynosi osobiste spotkanie.

Maciej Talaga uważa również, że takie przeglądy też są potrzebne dla lokalnej społeczności, gdyż kultura powinna również polegać na wydarzeniach spektakularnych, a nie tylko działaniach oświatowych. Wszystko powinno ze sobą być w pewnym stopniu powiązane.

Jako że nasz przegląd odbywa się po raz pierwszy, to nasz juror nie ma bladego pojęcia czego się spodziewać, liczy natomiast na fenomenalną sztukę, gdyż w końcu wokaliści, którzy się pojawią, będą tutaj po to, aby coś z tego mieć.

Finał JPPC zbliża się wielkimi krokami, a finaliści będą mieli zaraz okazję udowodnić nam wszystkim, jakie mają umiejętności.

Sponsorzy przeglądu:
1. Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej w Jaworznie
2. Wojciech Saługa Poseł na Sejm
3. Piekarnia Stanisław Bigaj
4. Jazz Club ” Muzeum”

Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej – Jaworzno
- REKLAMA -

Zewnętrzne linki