REKLAMA

Odwieczny dylemat – czy uda się go rozwikłać? Na co postawić szukając idealnego gadżetu piśmienniczego? Ekskluzywny długopis, a może piękne, klasyczne i ponadczasowe pióro wieczne Waterman? Jedno i drugie idealnie nadaje się do użytku prywatnego, ale także jest świetnym pomysłem na prezent dla mamy, taty, szefa czy partnera. Która z tych opcji jest bardziej uniwersalna? Postaramy się Wam podpowiedzieć – zachęcamy do lektury!

Pióro wieczne – co warto o nim wiedzieć?

 

Pióra wieczne to gadżety, które swoją historie mają w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku. To ekskluzywne gadżety, które w zależności od tego, z czego zostały zrobione, mogą być naprawdę bardzo drogie. Elementem, który odgrywa w nich główną rolę i wpływa na to, jakie litery kreślimy na papierze, jest stalówka.  To ona sprawia, że nasz kształt pisma staje się bardziej unikatowy, a także pozwala nam na kaligrafię.

 

Czy pióro wieczne Waterman to inwestycja na lata?

 

Zdecydowanie tak. Przy odpowiedniej konserwacji i regularnym dbaniu o pióro zostanie ono z Wami na długie, długie lata. Pióro pozwala na wymianę stalówki w razie ewentualnej potrzeby, a także regularne napełnianie zbiornika na atrament lub zamianę nabojów. Dzięki wymiennym elementom i trosce o korpus, nawet po wieloletnim użytkowaniu, Wasze pióro będzie prezentowało się jak nowe, szczególnie gdy postawicie na sprawdzone modele, docenianych na rynku marek, jak np. pióro wieczne Waterman. Modele, które naszym zdaniem powinny Was zainteresować to m.in.:

 

 

A może jednak długopis?

 

Z reguły długopisy są trochę bardziej budżetowymi zamiennikami piór. Można nimi pisać w każdym ułożeniu dłoni i bez względu nacisk. Są odrobinę łatwiejsze w użytkowaniu, dlatego sporo osób to właśnie na nie wciąż się decyduje. Aktualnie, w sklepach stacjonarnych i online znajdziecie wiele wysokiej jakości modeli, które nadają się np. na prezent dla promotora, a będą tańszą opcją niż pióro wieczne.

Elegancja czy wygoda?

Pióra wieczne uważane są za elementy elegancji, stylu, klasy i prestiżu. Używa się ich w trakcie specjalnych wydarzeń, jak: podpisanie aktu małżeństwa, podpisanie aktu notarialnego, ważna umowa. Samo ich używanie nadaje chwili podniosłego charakteru. Kij ma jednak dwa końce. Mniej prestiżowy długopis, jest bardziej ekonomiczny i częściej sięgamy po niego w codziennych czynnościach. Obecnie sklepy oferują wiele wysokiej klasy piór i długopisów, więc oba rozwiązania są naprawdę świetnym wyborem, który zależy jedynie od naszych indywidualnych preferencji i gustów.

Pióro a długopis – co je różni?

  • Atrament. Ten w długopisie zrobiony jest na bazie oleju, z kolei ten w piórze powstaje na bazie wody i z czasem może blaknąć.
  • Pisanie piórem jest bardziej płynne niż pisanie długopisem, którego użytkowanie jest jednak dużo łatwiejsze.
  • Długopisy mogą pisać po plastiku, drewnie oraz oczywiście papierze, podczas gdy pióra wieczne piszą najlepiej jedynie na papierze.
  • Pióra wieczne warto konserwować i czyścić by służyły nam jak najdłużej to możliwe. Długopisy nie wymagają te pracy.

Podsumowując, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co wybrać. Jedno i drugie rozwiązanie ma sporo plusów. By podjąć decyzję, musicie odpowiedzieć sobie na pytanie, która opcja ma tych plusów więcej dla Was.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki