REKLAMA

Są na świecie osoby, które mają fobię polegającą na tym, że wydaje się im, iż ktoś nieustannie je podsłuchuje bądź obserwuje. Tak naprawdę w dzisiejszych czasach praktycznie ciągle jesteśmy obserwowani, wystarczy wyjść z domu, żeby natknąć się na miejski monitoring, nawet w małych miasteczkach najważniejsze miejsca są monitorowane. W domach sami dajemy prawo innym do śledzenia naszych poczynań w internecie. Reklama pralki, o której zakupie myślisz nie pojawia Ci się przypadkiem, szukałaś biletów do Hiszpanii i teraz masz ciągle oferty hoteli? Tak działa remarketnig, duże organizacje jak Facebook, Instagram, Google i masa innych ma nasze dane i zdobyła je w zupełnie legalny sposób. Na ten moment wciąż możemy czuć się pewni w mieszkaniu, bo nikt nas nie obserwuje i nie podsłuchuje tylko czy na pewno?

Dzisiaj urządzenia szpiegowskie znany z filmów dostępne są dla wszystkich osób i nie trzeba dysponować zasobnym portfelem. Najtańsze lokalizatory to koszt nawet kilkunastu złotych, również ceny podsłuchów do codziennego użytku rzadko kiedy przekraczają barierę 500 zł, zdecydowanie częściej mówimy o kwotach zbliżonych do 100 zł. Dlaczego wspominamy o podsłuchach? Ich popularność ostatnimi czasy mocno urosła i wiele osób używa ich do osiągnięcia własnych celów nie zdając sobie sprawy z konsekwencji prawnych.

Podsłuchy zasadniczo można podzielić na te, w których odsłuch prowadzony jest w czasie rzeczywistym tzw. pluskwy albo dźwięk jest zgrywany przez dyskretne dyktafony. Gdzie stosuje się urządzenia podsłuchujące? Praktycznie wszędzie, zwłaszcza, że obecnie możesz mieć dyktafony zamontowane w długopisach czy breloczkach.

Posłuch wykorzystywany w słusznej sprawie potrafi ułatwi wiele rzeczy. Pomaga chronić dobro swoje i swojej rodziny. Co prawda w naszym kraju rok bez afery podsłuchowej w polityce to rok stracony, ale to tylko pokazuje do jakich problemów może prowadzić używanie podsłuchów w nieodpowiedni sposób. Czy to oznacza, że jak nie wiesz, jak użyć podsłuchu to lepiej go nie używać? Nie, bo zapewne wiesz, która sytuacja punktu moralnego jest odpowiednia do podsłuchiwania, a która nie. Jeżeli ktoś Cię zastrasza, stosuje mobbing albo inną formę przemocy w celu ochrony własnego zdrowia możesz wykorzystać podsłuch. Jednak pamiętaj, że zanim zgłosisz się do sądu z nagraniami, zawsze warto spytać prawnika, żeby uniknąć problemów.

Znajdziesz wiele urządzeń, które oferują nagrywanie rozmów w dobrej jakości dźwięku. Jak się zastanowisz nad tym jakie cechy opisują dobry podsłuch to szybko dojdziesz, do zdania, że musi być dyskretny i ma dobrze nagrywać dźwięk. Tylko dwie rzeczy i aż dwie rzeczy, gdyż na rynku znajduje się sporo tandetnych podsłuchów, które z daleka wyglądają jak imitacja przedmiotu, który miały przypominać albo oferują jakość dźwięku, jak dyktafony w telefonach z lat 90. Przed wydaniem pieniędzy w błoto może uchronić Cię kupno sprzętu w odpowiednim sklepie np. takim jak Tomito, który w swojej ofercie posiada popularne akcesoria szpiegowskie w tym podsłuchy.

Dobry podsłuch nie tylko nie zwraca na siebie uwagi wyglądem, ale nawet jak się weźmie go do ręki i będzie się uważnie przyglądać, to nie dostrzeże się oznak nagrywania. Tak jak wspomnieliśmy na początku, podsłuch montowany jest w różnych urządzeniach, od totalnie prozaicznych przedmiotów jak długopis po elementy odzieży. Gdy już masz pewność, że podsłuch jest dyskretny zwróć uwagę na aspekty techniczne nagrywanego dźwięku. Jeżeli nie jesteś osobą techniczną, to zapamiętaj, że jakość 192kbps zapewnia naprawdę czysty dźwięk, na podstawie, które łatwo zidentyfikować osobę nagrywaną i to co mówi. Naturalnie jakości dźwięku zależy również od odległości z jakiej dźwięk jest nagrywany. Warto przeprowadzić w domu testy, żeby później nie zawieść się efektem. Większość dyktafonów jest obecnie w formie pendrive, więc mogą również służyć po prostu do przechowywania danych. Zgrywanie plików dźwiękowych jest banalne i niczym nie różni się od zgrywania plików z pendrive, chyba że zapis prowadzony jest na karcie SD, wtedy potrzebny jest adapter.

Zmierzając do brzegu, dyskretne dyktafony potrafią w wielu sytuacjach przechylić szalę na Twoją korzyść, pamiętaj jednak, żeby używać ich z głową. Jeżeli zamierzasz podsłuchiwać pracowników np. niańkę czy osoby pracujące w firmie, muszą one zostać o tym poinformowane i konieczne jest wyrażenie przez nich na to zgody. Jeżeli filmy szpiegowskie były tym co zawsze Cię interesowało, to podsłuchy mogą być idealnym gadżetem dla Ciebie.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki