Temat powszechnych ubezpieczeń społecznych na pierwszy rzut oka wydaje się tematem trudnym, niewdzięcznym, wręcz niemożliwym do wyjaśnienia dzieciom w wieku szkolnym.

REKLAMA

Kłam tej obiegowej opinii zadali uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej nr 22 w Jaworznie pod przewodnictwem doradcy zawodowego mgr Agnieszki Piórkowskiej. Klasa wraz z opiekunem stworzyła film edukacyjny, w prosty i zrozumiały sposób tłumaczący zasadność i cele działania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Scenariusz filmu powstał w oparciu o znane i lubiane wiersze, m.in. Juliana Tuwima czy Jana Brzechwy i został nagrodzony pierwszym miejscem w Ogólnopolskim Konkursie ZUS w ramach realizowanego projektu „Lekcje z ZUS”.

Młodzi aktorzy w składzie: Jan Lejman, Tymoteusz Kara, Julia Ziarnik, Daniel Gatnar, Nina Piskorz, Szymon Biros, Paweł Senio, Martyna Skorus, Kamila Furman, Emil Igies, Wiktor Migacz, Martyna Szczypka oraz Hubert Żurawik swoją grą aktorską i pomysłowością pokonali rywali z całej Polski. Nagrody wręczyła Pani Dyrektor ZUS w Sosnowcu Elżbieta Niewiara oraz Pani Koordynator Projektu Adriana Mirosławska. Ta wygrana ucieszyła nasze serca szczególnie dlatego, że wydarzyła się w trudnym dla wszystkich czasie – czasie pandemii. Udało się udowodnić, że niezależnie od sytuacji warto się starać i zdobywać nową wiedzę i umiejętności.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement