REKLAMA

Prowadzanie działalności gospodarczej wiąże się z ponoszeniem określonych kosztów. Jedną z ważnych kategorii kosztów jest ta związana z obsługą płatności. Oprócz wydatków na zatrudnienie kadry ponosisz również te związane z obsługą urządzeń płatniczych. Czy tych ostatnich możesz się jednak pozbyć? Tak, jeśli przystąpisz do programu Polska Bezgotówkowa.

Program Polska Bezgotówkowa – korzyści

Decydując się na przystąpienie do programu Polska Bezgotówkowa, zyskujesz szereg korzyści finansowych dla swojej firmy. Te najważniejsze to:

– brak kosztów instalacji terminalu płatniczego,

– brak opłat za abonament na terminal płatniczy,

– brak płatności za prowizję od transakcji.

Dzięki temu programowi możesz zatem oszczędzić pieniądze, które przeznaczysz na bieżącą działalność swojej firmy lub też zainwestujesz w jej dalszy rozwój.

Polska Bezgotówkowa – warunki przystąpienia

Polska Bezgotówkowa to program, do którego możesz przystąpić spełniając kilka warunków. Po pierwsze, musisz posiadać numer NIP. Jest on wymagany przy podpisywaniu umowy na udział w programie. Po drugie, do programu Polska Bezgotówkowa przystąpisz tylko wtedy, gdy Twoja firma nie przyjmowała w ciągu ostatnich 12 miesięcy płatności bezgotówkowych. Program jest zatem skierowany głównie do firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność lub do tej pory przyjmowały płatności od klientów wyłącznie w formie gotówki. Innym warunkiem przystąpienia do Polski Bezgotówkowej jest nie prowadzenie działalności w ramach franczyzy obejmującej więcej niż pięć placówek. Przeciwskazaniem jest również wcześniejsze uczestnictwo w programie, przy wykorzystaniu innego agenta rozliczeniowego.

Bezpłatny terminal płatniczy w ramach programu może uzyskać zarówno mały i średni przedsiębiorca, jak również jednostka administracji publicznej. Z jego udogodnień skorzystasz także w przypadku urządzeń vendingowych,. pPozwoli to na rozwój naszej działalności w związku z obniżeniem kosztów obsługi tego typu urządzeń.

Warto mieć przy tym na uwadze to, że z udziału w programie Polska Bezgotówkowa nie możesz zrezygnować w trakcie trwania umowy zawartej z agentem rozliczeniowym, gdyż. mogłoby się to wiązać z karami finansowymi. Wyjątkiem jest sytuacja, w której z różnych względów rezygnujesz z prowadzenia działalności gospodarczej.

Urządzenia płatnicze za darmo – zasady

W trakcie trwania programu Polska Bezgotówkowa możesz korzystać z aż trzech terminali płatniczych, za które nie będą pobierane opłaty. Ilość użytkowanych terminali można do tej liczby powiększyć w razie takiej potrzeby, ale tylko w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy na pierwszy terminal. Jedynym wyjątkiem są przedsiębiorcy zajmujący się międzynarodowym transportem, którzy w ramach swojej działalności mogą skorzystać z aż 20 nieodpłatnych terminali płatniczych. Brak opłat za korzystanie z urządzeń płatniczych jest przy tym maksymalną kwotą obrotu na jednym urządzeniu do 100 000 PLN. Oznacza to, że prowizje za korzystanie z takich urządzeń będą pobierane tylko po przekroczeniu tej kwoty.

W ramach programu Polska Bezgotówkowa dostępny jest szeroki wybór urządzeń płatniczych. Możesz dokonać wyboru spośród urządzeń różnych producentów, zarówno stacjonarnych jak i mobilnych terminali płatniczych, wyposażonych w technologię zbliżeniową. Pozwoli to na wybór urządzenia lub urządzeń, które będą idealnie dopasowane do specyfiki działania Twojej firmy. Taki terminal płatniczy będzie wówczas najlepiej spełniał powierzone mu zadania. Wystarczy tylko sprawdzić, czy dane terminale płatnicze honorują najbardziej popularne karty, a więc Mastercard, Maestro, VISA, V Pay, American Express oraz DinersClub.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki