REKLAMA

Prasowanie to jedna z najbardziej nielubianych czynności domowych. Jedni lubią, inni nienawidzą, a jeszcze inni po prostu nie prasują. Nie da się ukryć, że prasowanie zajmuje dużo czasu i często cierpliwości, dlatego niektórzy wolą kupować ubrania niewymagające używania żelazka. Zajęcie to może stać się przyjemniejsze i szybsze. Urządzenie parowe do prasowania jest nowoczesną alternatywą dla tradycyjnego sprzętu i zyskuje coraz większą popularność w wielu domach.

Prasowanie parą już dawno przestało być używane przez duże zakłady krawieckie lub sklepy z ubraniami. Na rynku dostępnych jest wiele wygodnych w obsłudze urządzeń w różnych przedziałach cenowych, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak działa urządzenie parowe do prasowania?

Urządzenie parowe do prasowania wykorzystuje parę wodną pod ciśnieniem, która przenika przez prasowany materiał i wygładza go. Przedostaje się pomiędzy włóknami, rozluźniając je, co powoduje zniknięcie zagnieceń. Proces nie odbywa się z udziałem bardzo wysokiej temperatury, więc takie prasowanie jest bezpieczniejsze nie tylko ze względu na poparzenia, ale także zużywanie materiału.

Jakie są zalety urządzenia parowego do prasowania?

  • prasowanie zajmuje mniej czasu, jest łatwiejsze- wystarczy nalać wody i włączyć urządzenie,
  • urządzenia są dostępne w małych, kompaktowych rozmiarach, nie zajmują dużo miejsca,
  • prasowanie wykonuje się w pozycji pionowej. Ubrania wiszą na wieszaku, a Ty nie musisz się schylać do deski do prasowania,
  • parownica, oprócz prasowania umożliwia także szybkie odświeżenie ubrań, niweluje ich nieprzyjemny zapach oraz dezynfekuje.

Urządzenie parowe do prasowania – rodzaje

W sprzedaży jest dostępnych wiele modeli, które można wykorzystać w zależności od potrzeb. Ze względu na wielkość można podzielić je na 2 rodzaje:

  • Stojące – większe i bardziej rozbudowane urządzenie. Wyposażone w duży pojemnik na wodę, rączkę i dodatkową konstrukcję do powieszenia prasowanego ubrania. Przypomina ona tradycyjną deskę do prasowania. Ze względu na te elementy zajmuje więcej miejsca
  • Ręczne – mniejsze, kompaktowe urządzenie. Zmieści się w szafie lub walizce turystycznej. Składa się z mniejszego pojemnika na wodę i rączki do prasowania. Wodę w tym wariancie należy częściej dolewać, aby urządzenie spełniało swoją funkcję

Jakie urządzenie parowe do prasowania wybrać?

Pierwszą sprawą, o której powinniśmy pomyśleć, jest ilość miejsca, jakie mamy do przechowywania tego typu sprzętów. Urządzenie parowe do prasowania może być małe i poręczne lub duże, zajmujące więcej przestrzeni. W większych modelach nie trzeba tak często uzupełnić pojemnika na wodę, co jeszcze bardziej uprości prasowanie, jednak nie każdy może sobie pozwolić na zajęcie takiej przestrzeni. Miłośnicy podróżny na pewno docenią kompaktowy rozmiar parownicy, którą mogą zabrać ze sobą wszędzie. Warto wspomnieć również o cenie. Te mniejsze modele będą kosztowały znacznie mniej. Urządzenie parowe do prasowania nagrzewa się bardzo szybko, bo już w 40 sekund i jest od razu gotowe do używania.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki