Uwaga jeże! Tabliczki przy drodze również w Jaworznie

Akcja „Uwaga jeże!” podbija kolejne miasta! Żółtych tabliczek z ostrzeżeniem przy drodze przybywa. Czy w naszym mieście pojawi się jeszcze więcej takich tabliczek, które przypominają kierowcom, by zachowali czujność na drogach i z jeszcze większą uwagą spoglądali na jezdnię? Bo te, które już są, cieszą oko kierowców.

REKLAMA

Wiele osób zastanawia się, kto jest autorem i czemu akcja ma służyć. Okazuje się, że znaki ustawił Seb Pisiul z Mysłowic, który widząc na drogach martwe zwierzęta, postanowił spróbować je w jakiś sposób ratować.

Jak powiedział nam pan Sebastian, akcja „Uwaga  jeże” polega na stawianiu tabliczek zwracających uwagę na te małe zwierzęta. Znaki mają uczulić kierowców na obecność jeży na drogach, szczególnie nocą.

Niestety wiele jeży co roku ginie po kołami samochodów. Inaczej niż większe zwierzęta, jeże nie uciekają z drogi, tylko w chwili zagrożenia-a taką jest nadjeżdżające auto-zwijają się w kulkę. Dlatego  tak ważne jest przypominanie kierowcom, by zachowali czujność na drogach i z jeszcze większą uwagą spoglądali na jezdnię.

Tabliczki, które wykonuje mysłowiczanin w swoim garażu, stoją przy drogach, są żółte, a na nich namalowane sylwetki uśmiechniętych jeży, i nie tylko, aktualnie przygotowywane są tabliczki „Uwaga sarny” czy też „Uwaga zające”. Jak powiedział nam pan Sebastian, talentu do malowania nie ma, ale liczy się to, że takie postawione przez nich tabliczki dają efekty.

Zdarzają się również sytuacje i ludzie, którzy nie popierają tej akcji i w okropny sposób to pokazują.

W naszym mieście w różnych punktach pojawiły się już te fantastyczne, ręcznie malowane tabliczki, Ale akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem internautów z całej Polski, że podobne tabliczki możemy zobaczyć też w innych miastach.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki