Wspólnota Betlejem – powstaje Dom gości

Czegokolwiek by we Wspólnocie Betlejem nie wymyślono zawsze nam się to podoba i nie jesteśmy w takich zachwytach odosobnieni. Tym razem zaprezentowano nam Dom gości, nad którym we Wspólnocie pracują od kilku miesięcy.

REKLAMA

Praca wre a obiekt z pewnością będzie arcy oryginalny. Ryzykujemy twierdzenie, że to jedyny taki obiekt w Jaworznie, pójdźmy dalej jedyny taki w Polsce.

Elewacja budynku nawiązywać będzie do prac Hundertwassera, austriackiego malarza, rzeźbiarza, grafika a nade wszystko autora nietuzinkowych kamienic. Jak nam powiedziano wspólnotowy Dom gości będzie miał „na górze falbany, przypominające kształtem płynąca falę”. Prawda, że nad wyraz ekscentrycznie? Dołóżmy do tego kolorowe okna i mamy obraz fantazyjnej budowli. Rokujemy, że na ciastko z kawą będą przychodziły tam tłumy żadnych nieprzeciętnych estetycznych wrażeń.

Hundertwassera zaliczono do grona aktywistów ochrony środowiska. Może więc oprócz drzew na dachu postawią tam też choćby jeden ul. Prawdziwy raj – drzewka, pszczółki, ciasteczko i kawa – chce się żyć.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki