REKLAMA

Barierki techniczne to elementy, które doskonale sprawdzają się przy oddzielaniu i zabezpieczaniu ciągów komunikacyjnych w różnego rodzaju obiektach przemysłowych, magazynach czy obiektach technologicznych. Ze względu na rodzaj barierki, poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą nie tylko parametrami technicznymi, ale również sposobem montażu czy materiałem wykonania (choć w zdecydowanej większości przypadków będą to barierki stalowe).

Czym są barierki techniczne?

Barierki techniczne będą niezastąpione przede wszystkim przy zabezpieczaniu różnego rodzaju maszyn, urządzeń, szaf, ścian, słupów czy ciągów komunikacyjnych. Ze względu na duże możliwości zastosowania, są to elementy powszechnie wykorzystywane w wielu miejscach.
Barierki techniczne ze względu na różnorodne zastosowanie produkowane są w zróżnicowanych średnicach. Klasyczne modele mają średnice:
– 48,3 mm,
– 60,3 mm,
– 76,1 mm,
– 114,3 mm.
W zależności od potrzeb nie ma przeciwwskazań ku temu, by wykonane były w zupełnie innych rozmiarach.
Barierki techniczne mogą być wykonywane z różnych materiałów. To który z nich w danym przypadku zostanie zastosowany, zależne jest przede wszystkim od docelowego jej zastosowania. Dostępne są następujące barierki techniczne:
– wykonane z rur,
– wykonane z profili,
– systemowe, które w zależności od potrzeb można dowolnie rozbudowywać,
– wyposażone w bortnicę,
– wyposażone w przeciwwagę.
Ze względu na to, że barierki techniczne w zależności od okoliczności wymagają przeniesienia, najlepszym rozwiązaniem do zastosowania będą takie, które mają bardzo łatwy system montażu i demontażu, który jest prosty i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się barierki systemowe, które w zależności od okoliczności można dowolnie rozbudowywać, co czyni je niezwykle przydatnymi i praktycznymi w zastosowaniu w niemal każdym miejscu.
Ze względu na charakterystyczne zastosowanie, barierki techniczne muszą być solidne i odporne na działanie czynników zewnętrznych czy uszkodzenia mechaniczne. Z tego też względu bardzo często przed malowaniem zostają dodatkowo ocynkowane. W zależności od zastosowania mogą mieć różne kolory. Niekiedy dla zwiększenia widoczności barierki, okleja się ją specjalną taśmą odblaskową.

Zdaniem właściciela marki Odbojnica.pl. czołowego producenta odbojnic stalowych w Polsce, barierki techniczne w wielu miejscach są niezastąpione. Nie zawsze jednak sprawdzą się najbardziej popularne barierki z poprzeczką. Niekiedy w miejscach trudno dostępnych zastosować należy inne rozwiązania, jak choćby barierki z przeciwwagą.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement