REKLAMA

Każdy z nas powinien mieć odłożone pieniądze na czarną godzinę. Często nasze życie nie układa się tak, jak byśmy tego oczekiwali. Warto być przygotowanymi finansowo na trudne chwile. Jednym z popularnych produktów oszczędnościowych jest konto oszczędnościowe. Czy oszczędzanie na koncie oszczędnościowym jest w dzisiejszych czasach opłacalne? Oprocentowanie takiego konta jest symboliczne. Jednak odpowiedź na tak postawione pytanie wcale nie jest jednoznaczna.

Konto oszczędnościowe ma swoje zalety, które odróżniają ten produkt od innych bankowych produktów dedykowanych oszczędzaniu pieniędzy. Pieniądze na koncie oszczędnościowym mamy cały czas do naszej dyspozycji. Nie musimy zamrażać ich na określony okres, żeby otrzymać odsetki. W przypadku jakim jest założenie konta bankowego oszczędnościowego możemy wpłacać i wypłacać środki niezliczoną liczbę razy. Wpłacanie nawet drobnych kwot na nasz rachunek oszczędnościowy nie powinno być żadnym problemem. Takie kwoty możemy wygospodarować w wyniku oszczędności poczynionych nawet na codziennych zakupach.

Zaletą konta oszczędnościowego jest pewność tego, że otrzymamy nasze środki razem z odsetkami w wysokości, na jaką umówiliśmy się wcześniej z naszym bankiem. Konto takie jest produktem typowo oszczędnościowym. W odróżnieniu od większości produktów inwestycyjnych nie musimy martwić się na przykład aktualną koniunkturą na giełdzie Forex czy też kursami walut. Odsetki, które otrzymamy na koncie oszczędnościowych nie są może zbyt duże. Jednak ryzyko tego, że utracimy nasz kapitał jest zerowe (gwarancja BFG – Bankowego Funduszu Gwarancyjnego).

Podsumowując, oszczędzanie na koncie oszczędnościowym może się opłacać. Ważna jest jednak konsekwencja. Wówczas kolejne odsetki będą naliczane od coraz większej kwoty zgromadzonej na naszym rachunku. Mamy również pewność tego, że nasz kapitał, który zgromadziliśmy na koncie jest w pełni bezpieczny. Wszystko to sprawia, że konto oszczędnościowe jest znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy myślą o oszczędzaniu w dłuższym okresie.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki