REKLAMA

 

Gdzie wykonam bezpłatne badanie wzroku we Wrocławiu?

O tym, jak ważne jest regularne wykonywanie badań, wie prawdopodobnie każdy. To najlepszy sposób pozwalający na kontrolowanie swojego zdrowia i podjęcie szybkiego działania w przypadku wykrycia ewentualnych nieprawidłowości. Często jednak zapomina się o regularnym badaniu wzroku, który przecież jest jednym z najważniejszych zmysłów. Dobrze więc, aby w nawyk weszło Ci cykliczne jego badanie. Na czym polega, dlaczego jest takie ważne i gdzie na terenie Wrocławia wykonasz je bezpłatnie?

Badanie wzroku – na czym polega?

 

Przeciętny Polak wykonuje badanie wzroku średnio co kilka lat. Tak jak w przypadku wszystkich innych badań, podobnie w przypadku badania wzroku, niezwykle ważna jest regularność. Jeśli zależy Ci na tym, aby utrzymywać swój wzrok w doskonałej kondycji, warto, abyś przynajmniej raz na dwa lata udał się do okulisty lub optometrysty. W przypadku kiedy zauważysz pierwsze symptomy pogorszenia wzroku, powinieneś jak najszybciej udać się do specjalisty. Jak wygląda badanie wzroku?

Jednym z najbardziej podstawowych badań wzroku jest sprawdzenie ostrości widzenia. W badaniu do dali wykorzystuje się tablicę Snellena, która pokryta jest rzędami znaków o zróżnicowanej wielkości. Twoim zadaniem jest odczytywanie jej zawartości, zaczynając oczywiście od rzędu zawierającego największe znaki, a kończąc na rzędzie, w którym znajdują się te najmniejsze. Badanie do bliży wykorzystuje z kolei tablice prezentujące krótkie akapity tekstu. W każdym kolejnym akapicie przedstawione litery są coraz większe. Ponownie Twoim zadaniem jest odczytanie tego, co tam się znajduje. Co ważne – ostrość widzenia sprawdza się oddzielnie dla każdego oka, dlatego przy takim badaniu zawsze będziesz poproszony o zasłonięcie jednego oka.

Optometrysta czy okulista?

Nie jesteś pewien, do którego z tych specjalistów powinieneś się zgłosić? Wszystko zależy od problemu, z jakim się zmagasz. Jeśli zauważyłeś jakieś nieprawidłowości, czy też niepokojące Cię objawy – niezbędna będzie wizyta u okulisty. To właśnie on jest osobą pierwszego kontaktu, do której powinieneś się zgłosić, jeśli pojawiły się u Ciebie problemy z widzeniem, czy też zaczęły dokuczać Ci regularne bóle oczu lub głowy. 

Optometrysta to osoba, której zadaniem jest diagnozowanie wad wzroku. Decydując się na wizytę u tego specjalisty, możesz więc liczyć na wykonanie szeregu testów, które pozwolą sprawdzić wadę wzroku, wdrożyć ewentualną rehabilitację oraz dobrać odpowiednią metodę korekcji optycznej. 

Bezpłatne badanie wzroku we Wrocławiu – gdzie wykonasz?

Jak już wiesz – regularność jest niezwykle ważna w przypadku dbania o swoje zdrowie. Często jednak ograniczeniem są fundusze. Niektóre badania potrafią być naprawdę drogie, dlatego możliwość zaoszczędzenia jest bardzo kusząca. Warto więc abyś dowiedział się, czy w Twoim mieście możliwe jest darmowe wykonanie interesującego Cię badania. Jeśli jesteś mieszkańcem Wrocławia, to bez problemu bezpłatne badanie wzroku wykonasz w: https://panhilaryoptyk.pl.

W obecnych czasach, kiedy większość czasu spędza się wokół ekranów komputerowych i urządzeń elektronicznych, wzrok zmuszony jest do pracy w niezwykle ciężkich warunkach. Oprócz zalecanych przerw, które należy sobie robić oraz dbania o odpowiednią postawę i odległość od ekranu, zaleca się również częste badanie wzroku. Niestety, długie kolejki do specjalistów potrafią znacznie utrudnić dbanie o swoje oczy. Nie każdy również dysponuje funduszami, które może przeznaczyć na kontrolę u okulisty. Aby jednak móc szybko zareagować na pierwsze zaburzenia ostrości, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Rozwiązaniem, które pozwoli wykonać badanie niemalże od ręki oraz zupełnie za darmo, jest skorzystanie z oferty bezpłatnego badania wzroku, które oferują różne punkty oraz salony optyczne.

Co ważne – bezpłatne nie znaczy gorsze. Badanie odbywa się z użyciem sprzętu wysokiej jakości, który pozwoli na bezproblemowe wykrycie nieprawidłowości związanych z widzeniem. Jeśli więc czujesz potrzebę skorzystania z bezpłatnego badania wzroku, koniecznie sprawdź, które placówki w Twoim mieście oferują taką możliwości. 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement