REKLAMA

 

Ponadczasowa torebka, nie tylko na listy

Skąd ta listonoszka?

 

Można doszukiwać się początków tego typu torebki już w średniowieczu, kiedy to mężczyźni przewieszali coś w rodzaju listonoszki przez ramię. Pełniła ona funkcję większej sakiewki i tylko przez mężczyzn była noszona. Pierwowzór listonoszki można również dostrzec w torbach pracowników amerykańskiej poczty konnej z XIX wieku Historia torby listonoszki jest długa i pewnie niejednoznaczna, ale niezaprzeczalny jest fakt, że na dobre zagościła w szafach współczesnych pań i pewnie pozostanie tam jeszcze długo. Nic dziwnego, bo to element, który pasuje do każdej stylizacji, a czasami wręcz ją buduje.

 

Jak nosić i kiedy?

 

Torba listonoszka może być wykorzystana do eleganckiej kreacji na wieczór, do pracy, na spacer, na zakupy lub na sportowo. Jest tyle możliwości dopasowania, czy też łączenia stylów, że za każdym razem nasz outfit nabiera nowego charakteru. Torba listonoszka to niezbędnik w porze letniej. Dlaczego? Oto przykłady stylizacji, które o tym powinny przekonać.

Zaczynając niejako od końca, czyli ubioru na wieczór, można zastanowić się jak stworzyć letnią stylizację z listonoszką. Nie jest to wcale trudne. Idąc na letni koncert, obojętnie czy plenerowy, czy do eleganckiej sali koncertowej, pragniemy ze sobą zabrać parę drobiazgów – kluczyki, portmonetkę, puderniczkę, pomadkę, okulary przeciwsłoneczne itd. To wszystko zmieści się w eleganckiej listonoszce. Do małej czarnej sukienki możemy dopasować małą czarną torebkę, jak również bardziej fantazyjną, wyróżniająca się wzorem lub kolorem. Świetnie sprawdzi się tu listonoszka w kolorze na przykład czerwonym lub w zwierzęce wzory typu panterka, co nada sylwetce nieco drapieżności. Oczywiście oryginalna torebka listonoszka znanych projektantów mody, czy też z mniej znanej pracowni na tle czarnej sukienki lub innego wyjściowego ubioru prezentować się będzie bezkonkurencyjnie.

 

Nie tylko na wieczór.

 

Wszystkie tego typu listonoszki nie muszą czekać do wieczora. Doskonale uzupełnią dzienną kreację. Nieduże listonoszki pasują idealnie do zwiewnych letnich sukienek. Proste pod względem wzoru, o jasnych kolorach świetnie korespondują z letnimi zwiewnymi sukienkami. Stylizacje typu boho są tu najlepszym przykładem. Jednokolorowa prosta pod względem designu torebka listonoszka, niekoniecznie bardzo mała, plus hippisowska sukienka w kwiaty lub inny wzór to idealna para.

 

Lato to nie tylko upał i spacery wzdłuż plaży, gdzie powyższa stylizacja sprawdzi się na pewno. Czasami o tej porze zakładamy też dżinsy, a na górę prosty T-shirt lub bardziej elegancki top. Jeżeli zdecydujemy się na buty na obcasie i pikowaną listonoszkę na eleganckim łańcuszku – mamy ubiór prawie wizytowy, który sprawdzi się w wielu sytuacjach – na przyjęciu ogrodowym u znajomych, koncercie plenerowym czy nawet na randce.

 

Na sportowo? Dlaczego nie?

 

Dla miłośniczek sportowego stylu życia listonoszka jest również najlepszą przyjaciółką ich wygodnych ubrań. Przewieszona przez ramię torebka wykonana z materiału lub ze skóry to wspaniałe uzupełnienie wizerunku. Można również pokusić się na łączenie stylów. Na przykład lakierowana listonoszka w zestawieniu z dresem nada stylizacji eklektycznego charakteru. Umiejętność dobierania dodatków i eksperymentowanie z nimi może stać się cennym doświadczeniem.

 

Każda z listonoszek sprawdzi się w porze wakacyjnej. To zależy od reszty ubioru, okazji, fantazji właścicielki. Są jednak torebki listonoszki kojarzone szczególnie z porą letnią, To tekstylne wzorzyste, kolorowe, często wykonane ręcznie. Takiego typu torebki potrafią idealnie wykończyć prostą, ascetyczną, stylizację. Nierzadko grają wręcz główną rolę. Nadają się na plażę, a także na miasto. Do pracy i na grilla. Są funkcjonalne, często niepowtarzalne Takie torebki to właściwie must-have w letniej szafie.

 

Torebki listonoszki cieszą się niezwykłą popularnością. Pasują do każdego rodzaju butów – szpilek, mokasynów, balerinek, klapek, trampek. Spełniają idealnie swoją funkcję jako miejsce na drobiazgi Są też prawdziwą ozdobą. Żaden typ torebki nie jest tak przyjazny kobiecie, dlatego można założyć, że listonoszka pozostanie z nami na długo. Zwłaszcza że w różnych zestawieniach gra inną rolę. Warto zainwestować w torebki tego typu – nie będziemy żałować. Szeroką game torebek handmade oferuje strona: https://nuubag.pl

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement