REKLAMA

To już kolejne lato, podczas którego nieznośny upał zakłócał Twój spokojny sen i nie pozwalał optymalnie wypocząć popołudniem. Nie możesz uciec nad jezioro albo przynajmniej na miejską pływalnię, bo przecież pracujesz. Upał natomiast daje Ci się we znaki, psując nastrój, przyprawiając o ból głowy i odbierając całą energię do wykonania codziennych obowiązków. Czas to zmienić, montując klimatyzację w domu czy w mieszkaniu. Sprawdźmy wady i zalety takiego rozwiązania. 

Klimatyzacja nie tylko chłodzi, ale i oczyszcza powietrze

W nowszych mieszkaniach klimatyzacja domowa zaliczana jest coraz częściej do standardowego wyposażenia. Dobrej jakości klimatyzator pozwala bowiem nie tylko obniżyć wysokie temperatury latem, ale również zadbać o lepszą jakość powietrza. Klimatyzatory wyposażone są bowiem w odpowiednie filtry, a często i jonizatory powietrza. Dzięki temu podczas cyrkulacji powietrza, następuje jego gruntowne oczyszczenie z bakterii, zanieczyszczeń, jak również z groźnych grzybów. To sprawia, że w domu czujesz przyjemny chłód, ale masz również pewność, że przebywasz w zdrowym i przyjemnym środowisku. 

Szukasz dobrych ekspertów do zamontowania takich urządzeń chłodzących w swoim mieszkaniu, domu lub biurze w Jaworznie? Pod frazą „klimatyzacja domowa Jaworzno” znajdziesz firmy, które nie tylko doradzą i zamontują odpowiedni typ klimatyzatora do danej powierzchni, ale również będą je serwisować.

Masz klimatyzator? Latem nie musisz otwierać okien!

Wiadomo, kiedy jest zbyt gorąco albo duszno, to jeszcze do niedawna najlepszym rozwiązaniem było otwieranie okien, by wpuścić do domu powiew powietrza. Takie rozwiązanie miało jednak swoje wady – nieproszone komary, pająki czy muchy znajdowały wygodne miejsce dla siebie w Twoich wnętrzach. Do tego przeciągi i wpuszczanie spalin samochodowych czy innych nieprzyjemnych zapachów, unoszących się w powietrzu, a na domiar złego przy każdym otwieraniu i zamykaniu okna konieczne było ściągnie wszystkich „dekoracji” z parapetu. 

Klimatyzacja w domu zdecydowanie rozwiązuje te wszystkie problemy. Urządzenie zapewnia świeże powietrze, bez wpuszczania insektów do domu czy montowania specjalnych siatek ochronnych. To również dobry pomysł, jeśli zastanawiasz się nad wyborem tańszych, nieotwieranych okien. Jaki klimatyzator sprawdzi się w takiej roli? O to warto zapytać profesjonalne firmy specjalizujące się w projektowaniu, montażu i serwisie klimatyzacji. Przy wyborze firmy, poświęć jednak kilka chwil też na sprawdzenie wybranego sprzętu – jakie ma funkcje, co potrafi, itd. 

Co z serwisem klimatyzacji? Czyli kilka słów o rzekomych wadach

Klimatyzacja jest przydatna i funkcjonalna pod warunkiem, że jest regularnie czyszczona i konserwowana. Możesz to robić samodzielnie, dbając m.in. o systematyczne czyszczenie filtra. Istotne jest tutaj odgrzybianie czy usuwanie wszelkich innych zanieczyszczeń z urządzenia. Zagrzybiona klimatyzacja nie tylko źle funkcjonuje, ale też emituje nieprzyjemny zapach, co zdecydowanie przekłada się na niższy komfort, zwłaszcza podczas snu. To jednak wcale nie musi być problemem, a klimatyzacja nawet przez wiele lat może się odznaczać prawidłowym działaniem. 

W sieci znajdziesz wiele firm, które zapewnią Ci nie tylko montaż, ale i czyszczenie czy konserwację urządzeń. Pomocna jest tutaj fraza „serwis klimatyzacji”, „klimatyzacja serwis” albo „czyszczenie klimatyzacji”. Regularny serwis klimatyzatorów powinien zauważalnie wydłużyć ich żywotność.

Jeśli klimatyzacja, to również jonizacja i nawilżanie powietrza

Do większych wad klimatyzacji zalicza się nadmierne wysuszanie powietrza w domu. To może być niezwykle uciążliwe, ponieważ zbyt suche powietrze podrażnia błony śluzowe, prowadząc do różnych chorób, ale również kiepskiego samopoczucia mieszkańców. Nowszego typu klimatyzatory wyposażone są w opcję nawilżania i jonizacji, dzięki czemu powietrze odznacza się właściwymi parametrami, także dla osób bardziej wrażliwych. Jeśli klimatyzator, który chcesz zakupić, nie posiada takich udogodnień, to warto zatroszczyć się o osobne urządzenia, które wyrównają poziom wilgoci w powietrzu. 

Firma montująca i serwisująca klimatyzację domową

Sposobów na znalezienie odpowiedniej firmy, która montuje i serwisuje klimatyzację domową jest wiele. Od rekomendacji znajomych i rodziny, przez Internet, po skorzystanie z usług sprawdzonej i powszechnie polecanej firmy. 

W przypadku kiedy nie ma szans na polecenie od znajomych kogoś sprawdzonego, warto uruchomić przeglądarkę i rozglądnąć się za odpowiednią firmą w Internecie. Dobrym wyjściem jest wyrób lokalnej firmy. Krótsza odległość i czas dojazdu specjalistów z pewnością ma pozytywny wpływ na końcową cenę i możliwość szybszej realizacji usługi. W celu znalezienia firmy w Internecie należy wpisać np. frazę „klimatyzacja + nazwa miejscowości”, przykładowo: „montaż klimatyzacji Jaworzno”, „klimatyzacja Katowice”, „klimatyzacja Mysłowice”, „klimatyzacja Sosnowiec” czy „klimatyzacja Chrzanów”.

Można również zdecydować się na lokalną firmę, która cieszy się powszechnie dobrą opinią – np. TB Klima.  Można skontaktować się z nią między innymi w następujący sposób:

 

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement