REKLAMA

 

Polecane gry edukacyjne dla dzieci – zestawienie 2021

Rolą edukacji na wczesnych etapach rozwoju dziecka jest zapewnienie dzieciom możliwości wszechstronnego rozwoju wiedzy i umiejętności zgodnie z ich indywidualnym potencjałem. Gry edukacyjne mają na celu poprawę pamięci, rozwijanie słownictwa, czy naukę radzenia sobie z pierwszymi mniejszymi i większymi wyzwaniami czekającymi na maluchy w otaczającym je świecie. Dobrze jest więc dostarczyć naszemu dziecku możliwości rozwoju i umożliwienie mu dostępu do wartościowych gier Haba

Gry Haba – ruchowe gry z serii Active Kids

Gry ruchowe odgrywają ważną rolę w psycho-fizycznym rozwoju dzieci. Dzięki nim ćwiczą one to, w jaki sposób kontrolować swoje ciało, jednocześnie zaszczepiamy w dziecku miłość do ruchu, sportu i aktywnego spędzania czasu. Nie można też zapomnieć o tym, że ruch jest świetnym pretekstem do nauki nowych rzeczy, a dzieci łapią w mig nowe rzeczy kiedy do ich nauki zaangażujemy ruch całego ciała. Dodatkowym atutem gier ruchowych jest to, że sami, jako rodzice, bawiąc się z naszymi dziećmi również mamy szanse na zażycie nieco ruchu, a tym samym poprawę naszej kondycji fizycznej. Poniżej znajdą Państwo gry Haba, które zaangażują i wyzwolą ogromne pokłady energii z nawet najbardziej wybrednych dzieciaków.

Skarpetkowy Potwór Active Kids – Haba

Potwory znowu nabałaganiły w pralni, a my musimy im pomóc posortować ich pranie! Czyż to nie brzmi jak ekscytujące wyzwanie?

Skarpetkowy Potwór to świetna propozycja gry edukacyjnej, która nie tylko zapewni dzieciakom ruch, ale również może stać się świetnym pretekstem do większych domowych porządków, przeradzają się w zabawę w sprzątanie. Przy zabawie ze Skarpetkowymi Potworami nie można się nudzić, a nawet ci najbardziej lubiący leniuchowanie mali pomocnicy chętnie ruszą do pomocy! 

Rozbrykane zwierzaki Active Kids – Haba

Czy Twoje dzieci odpowiedzą na wyzwanie rzucone przez energiczną żabkę? Czy dadzą radę skoczyć wyżej niż ona? Jak długo wytrzymają, skacząc na jednej nodze w kółko? Musicie się przekonać!

Rozbrykane zwierzaki to doskonały pretekst do codziennych ćwiczeń fizycznych, do którego dodany jest element rywalizacji. Rozbrykane Zwierzaki na pewno skutecznie ruszą Wasze dzieci z kanapy. 

Rhino Hero Active Kids – Haba 

Rhino Hero i jego pomocnicy ruszają do akcji, by stawić czoła podstępnym Małpająkom! 

Rhino Hero to gra nieco mniej stawiająca na wyzwalanie energii maluchów poprzez zaproszenie ich do energicznej zabawy. Rozgrywka skupia się tutaj bardziej na wyćwiczeniu koordynacji ruchowej oraz rozwijaniu ogólnej sprawności motorycznej. 

Niemniej jednak przy Rhino Hero również jest dużo ruchu i dużo świetnej zabawy. 

Gry Haba rozwijające zdolność zapamiętywania

Gry pamięciowe to nie tylko sposób na rozwijanie i trening sprawności kognitywnych naszych dzieci, ale również doskonała rozrywka zarówno dla milusińskich jak i ich rodziców. 

Wśród gier firmy Haba znajdziemy nie tylko najprostsze gry typu memory, ale również te nieco bardziej złożone, które z pewnością przykują do siebie naszych milusińskich na długie godziny. 

Inspektor Mysz – Haba

O nie! Inspektor Mysz potrzebuje naszej pomocy w udaremnieniu wielkiej ucieczki z więzienia.

Inspektor Mysz to gra, która wnosi proste zasady gry typu memory na wyższy fabularnie poziom. Dzięki rozbudowanej mechanice gry oraz kolorowemu wykończeniu rozwiązywanie zagadek wraz z Inspektorem Myszą pochłonie nasze dzieciaki bez końca. Zdecydowanie jedna z ciekawszych alternatyw dla prostych gier typu memo na rynku.  

Memory: Lody na patyku – Haba

Lody na Patyku to z kolei, inaczej niż w przypadku Inspektora Myszy, prosta wariacja na temat gier typu memo. Celem gry jest odnalezienie jak największej liczby pasujących do siebie par. Każdą z par stanowią dwa lody – jeden z liczbą, drugi z rysunkiem z odpowiadającą danej liczbie ilościom owoców. 

Dodatkowo każda z kart została pokryta lakierem tablicowym, co umożliwi nam dodawanie kolejnych symboli i urozmaicenie gry zgodnie z własnymi pomysłami. 

Lody na Patyku to również świetna propozycja do nauki języków obcych, a zwłaszcza liczb oraz nazw owoców. Ciekawa, nieszablonowa, alternatywa dla klasycznych kart memory.

Wyścigi Memo – Haba

1, 2, 3….START! Rusza wyścig! Problemem jest zdradliwy, ciągle zmieniający się tor. Rajdowcy muszą go zapamiętać, aby nie utknąć w ślepym zaułku. Kolejna po Inspektorze Myszy, propozycja gry Haba, która wznosi tradycyjne memory na wyższy poziom. Urozmaicenie mechaniki gry oraz zarys fabularny zdecydowanie przyciągną dzieciaki na dłużej do tej pozycji, zarówno chłopców jak i dziewczęta. 

Kto ma najlepszą pamięć i zdobędzie wymarzone trofeum? Przekonaj się koniecznie!

Gry Haba – nauka sprawnego liczenia dla najmłodszych i tych nieco starszych

Matematyka to królowa wszystkich nauk. Pozwala nam ona odkrywać i opisywać świat, który nas otacza. W dobie szybko rozwijających się technologii mówi się o tym, że w przyszłości wszyscy będą musieli znać, chociaż podstawy programowania, a tutaj bez znajomości matematyki ani rusz. Warto więc zadbać o to by nasze pociechy od najmłodszych lat rozwijały w sobie zamiłowanie do liczb oraz rozwiązywania zagadek logicznych, tak aby w przyszłości radziły sobie nie tylko z zadaniami rozwiązywanymi w szkolnej ławce, ale również wyzwaniami rzucanymi im przez ciągle zmieniający się świat oparty na matematyce właśnie. Na szczęście z pomocą w pokochaniu matematyki przychodzą gry Haba

Matematyczna Przygoda (7+)

Pora zdobyć Złote Miasto! Od niespotykanych do tej pory bogactw śmiałków dzieli jedynie wielki portal pokryty matematycznymi zagadkami, czy śmiałkom uda się rozwikłać zagadki i dotrzeć do Złotego Miasta?

Brzmi ekscytująco, prawda? Takie właśnie jest! Matematyczna Przygoda to niezapomniana wyprawa do świata matematyki, która nie tylko rozrusza szare komórki naszych milusińskich, ale również zdobędzie ich serca porywającą rozgrywką. Jest to gra, przy której długie godziny spędzą nie tylko dzieciaki, ale również dorośli. Czy uda się Wam dotrzeć do niespotykanych dotąd bogactw Złotego Miasta?

Spookies

Popisz się odwagą i zbieraj upiorne punkty, aby zostać zwycięzcą! Czy naszym śmiałkom uda się dotrzeć na upiorny strych? To wszystko zależy, oczywiście od ich odwagi, jak i zdolności matematycznych. Rewelacyjna pozycja, zwłaszcza na długie, upiorne, zimowe wieczory. 

Cyferkowy Dinozaur (3+)

Kto jako dziecko nie lubił dinozaurów? No właśnie, ze świeczką szukać takiej osoby. Dlatego właśnie Haba postanowiła zaprosić Cyferkowego Dinozaura do zabawy, aby ten wprowadził najmłodszych do ekscytującego świata cyfr i liczenia. Gra opiera się na prostym mechanizmie gry typu memory, dlatego też oprócz wprowadzenia do świata liczb, pomaga ona również ćwiczyć dziecięcą pamięć. Bardzo ciekawa propozycja na urozmaicenie dziecięcych zabaw.
Największy wybór gier edukacyjnych znajdziemy na: https://www.babyvip.pl

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement