Pomyłka Dariusza Starzyckiego? Jako powód skrócenia trasy dwóch pociągów Kolei Śląskich wicemarszałek podaje remont stacji… która nie znajduje się na usuniętym odcinku.

REKLAMA

Chodzi o dwa pociągi relacji Katowice – Zwardoń, którym skrócono trasę do Żywca. W odpowiedzi na interpelacje radnych gminy Rajcza Przemysława Romanka i gminy Węgierska Górka Mariana Pietrasiny (którzy reprezentują gminy znajdujące się na usuniętym odcinku trasy pociągu) Starzycki jako powód podaje m.in. remont w obrębie węzła kolejowego Czechowice-Dziedzice, który jednak nie znajduje się na usuniętej części trasy i jest cały czas obsługiwany.

Likwidacja dwóch pociągów związana jest z korektą rozkładu jazdy  i wynika m.in. z prac modernizacyjnych na linii Katowice – Czechowice-Dziedzice – Bielsko-Biała – Żywiec – Zwardoń, w obrębie węzła kolejowego Czechowice-Dziedzice – czytamy w odpowiedzi wicemarszałka.

Tłumaczenie co najmniej zastanawiające, tym bardziej dla kogoś, kto wg jednego z miejskich publikatorów, nadzoruje także merytorycznie prace kilkunastu branżowych jednostek organizacyjnych województwa śląskiego, m.in. Kolei Śląskich.

źródło: beskidzka24

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement