REKLAMA

 

Pełny strój motocyklowy zapewnia kierowcy i pasażerowi maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy. Odpowiednio dobrany jest wygodny, nie utrudnia kierowania pojazdem, a wręcz poprawia komfort podróży. Należy jednak skompletować wszystkie elementy takiej garderoby, przy czym muszą być one dobrane indywidualnie. Bierze się pod uwagę wzrost i wymiary ciała motocyklisty, styl jazdy, rodzaj użytkowanego motocykla oraz preferencje wizualne. Dobry strój motocyklowy posłuży przez wiele lat, dlatego już na etapie jego wyboru należy dobrze się do tego przyłożyć. 

 

Strój motocyklowy – co należy kupić?

Strój motocyklowy powinien składać się obowiązkowo z:

  • kombinezonu
  • obuwia
  • rękawic ochronnych

Kombinezon Dainese może być jednoczęściowy lub dwuczęściowy. Pierwsza opcja zwykle dotyczy wersji skórzanej, przeznaczonej do jazdy szybkiej i sportowej (choć nie tylko). Skórzany kombinezon powinien stanowić drugą skórę motocyklisty, dlatego zwraca się szczególną uwagę na jego dopasowanie. Musi idealnie przylegać, a nawet lekko opinać motocyklistę. Po kilkunastu użyciach dopasuje się do indywidualnych kształtów ciała. Jeśli styl jazdy jest wysoce sportowy, warto zaopatrzyć się dodatkowo w slidery. Dużą popularnością cieszy się m.in. kombinezon dainese. Jednak kombinezon skórzany nie sprawdzi się tak dobrze przy dalekich trasach w upalne dni. Osoby preferujące dalsze podróże lub użytkujące motocykle szosowe czy typu cruiser częściej decydują się na kombinezony tekstylne, które są bardziej przewiewne i lekkie. Podczas zakupu warto zwracać uwagę na obecność wypinanych podpinek i możliwość połączenia kurtki ze spodniami. Z kolei jeansy motocyklowe zapewnią bezpieczeństwo zarówno podczas dłuższych podróży, jak i krótkich wypadów za miasto przy spokojnym stylu jazdy. 

Obuwie motocyklowe może być krótkie lub długie. Tutaj również wybór powinien być indywidualny, dopasowany do stylu jazdy. Co ważne – rozmiarówka takich butów często bywa zawyżona, zawsze dobrze jest więc wcześniej przymierzyć wymarzony model. Nie może niekomfortowo ściskać łydek czy kostek. Decydują się na kombinezon skórzany należy sprawdzić, czy spodnie mieszczą się do butów. Spodnie tekstylne można zakładać zarówno na buty, jak i wkładać końce nogawek w ich środek. 

Kolejnym obowiązkowym elementem są rękawice ochronne. Motocyklistom sportowym poleca się skórzane z protektorami ochronnymi na kostkach i sięgające za nadgarstki, ponieważ zapewniają one maksimum bezpieczeństwa. Powinny być mocno wentylowane, wykonane ze skóry bydlęcej, koziej lub kangurzej. Chcąc podróżować w upalne dni na dalekie trasy warto mieć ze sobą także rękawice turystyczne. Ich celem jest przede wszystkim komfort motocyklisty, chronią więc przed chłodem i deszczem, jednocześnie będąc lekkim produktem. Posiadają szersze mankiety, mniejszą ilość ochraniaczy i większą elastyczność. Na końcu wyróżnia się rękawice miejskie, których cechą charakterystyczną jest krótki mankiet, możliwość łatwego przechowywania np. w sklepie czy kawiarni oraz przyjemy w dotyku materiał. 

Dodatkowe akcesoria

Strój motocyklowy nie kończy się na kombinezonie, rękawicach i butach. Warto posiadać kilka wybranych dodatków, które poprawiają komfort jazdy i dodatkowo zabezpieczają motocyklistów przez urazami. Wysokiej jakości sklep motocyklowy w Krakowie ma w swojej ofercie szereg tego typu produktów, dzięki czemu jazda na jednośladzie stanie się jeszcze większą przyjemnością. Można zaopatrzyć się w:

  • bieliznę termoaktywną – zapobiega przegrzewaniu się ciała latem, ogrzewa zimą i zapewnia dobrą cyrkulację powietrza
  • dodatkowe ochraniacze, np. tzw. żółwie na plecy, osłony na łokcie czy kolana – opcja dla osób, które chcą czuć się bezpiecznie podczas krótkich wypadów „do sklepu”
  • kołnierz – ma na celu ochronę szyi przed przewianiem
  • pas nerkowy – chroni nerki przed przewianiem i ewentualnymi urazami
  • odblaski – zapewniają dobrą widoczność motocyklisty o zmroku. Zwłaszcza, jeśli motocykl i kombinezon mają ciemne barwy

Dobrze ubrany motocyklista to odpowiedzialny i bezpieczny kierowca. Odpowiedni strój powinien jednak posiadać nie tylko kierowca, ale i pasażer. Szeroki asortyment strojów motocyklowych posiada sklep: https://wsm24.pl

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement