Na ten dzień czekało ponad 270 tys. tegorocznych absolwentów szkół średnich w całej Polsce, którzy w maju zdawali egzamin dojrzałości. 5 lipca ogłoszone zostały wyniki matur. Z sukcesu może się cieszyć 74,5 proc. zdających.

REKLAMA

Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w maju w całym kraju przystąpiło 273 419 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, a w województwie śląskim – 29 684. Maturzyści obowiązkowo przystępowali do egzaminu pisemnego z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego nowożytnego.

W kraju maturę zdało 74,5 proc. absolwentów. Ze zdanego egzaminu cieszyć się może 81 proc. absolwentów liceów ogólnokształcących i 64 proc. absolwentów techników. 17,7 proc. maturzystów będzie miało drugą szansę na zdanie matury w sierpniu.

W województwie śląskim wyniki matur okazały się pomyślane dla 72,8 proc. absolwentów. Z prawa do poprawki będzie mogło skorzystać 19,5 proc. zdających. Matury lepiej wypadły w liceach ogólnokształcących – o sukcesie może mówić 79,1 proc. osób. W technikach odsetek zdanych egzaminów wyniósł 63,9 proc.

Już wkrótce dowiemy się szczegółowo jakie wyniki osiągnęli maturzyści w Jaworznie.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement