Uciążliwy problem mieszkańców ulicy Kalinowej- „Cały czas ktoś podrzuca nam tu worki ze śmieciami”

Mieszkańcom Osiedla Stałego a dokładniej ulicy Kalinowej opadają już ręce z bezsilności. Nie wiedzą, jak mają sobie poradzić z narastającym problemem podrzucania śmieci, pod ich wiatę śmietnikową.

REKLAMA

Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy Ulicy Kalinowej, którzy nie radzą sobie już z e śmieciowym problemem na swoim Osiedlu. Nie dość, że teren przy wiacie śmietnikowej cały zawalony jest workami śmieci, w dużej mierze są to odpady biodegradowalne, to fetor, który się z tego ulatnia łamie z nóg. Jak powiedzieli nam mieszkańcy, systematycznie podrzucane są worki właśnie pod ich wiatę.

Cały czas ktoś podrzuca nam tu pod wiatę worki ze śmieciami, teraz ta sterta worków z odpadami bio to przegięcie. Za rzadko wywożą bio, nie ma miejsca w kontenerach, potem ktoś obcy tu podjeżdża i wyrzuca wory pod wiatę, niech sobie wyrzuca tam, gdzie mieszka, jak można tak robić. Śmierdzi to, okna nie idzie otworzyć, obłęd.– powiedział nam mieszkaniec ulicy Kalinowej.

Jest to problem, który praktycznie jest nie do opanowania. Zarządzająca tam spółdzielnia która przez takie właśnie sytuacje, by problem mieszkańców próbować rozwiązać często generuje przez to dodatkowe koszty. Wynająć trzeba firmę, która na miejsce przyjedzie i powrzuca do odpowiednich kontenerów porozrzucane przez ludzi odpady, w tym przypadku najwięcej podrzuconych śmieci to odpady biodegradowalne. Tylko w taki sposób firma odbierająca śmieci w naszym mieście je zabiera. Choć spółdzielnia robi co w ich mocy to problem jest nie do opanowania i cały czas powraca.

Ewidentnie ktoś obrał sobie to miejsce do podrzucania odpadów. Może potrzebny monitoring, by złapać takich ludzi na gorącym uczynku? Drogi mieszkańcu następnym razem powrzucaj odpady do kontenera, nie zostawiaj ich obok wiaty w workach, to wszystko potem tam gnije! Stwarzasz takim zachowaniem problem dla mieszkających tam ludzi! Jak Tobie by się mieszkało, gdybyś w lecie okna nie mógł otworzyć, bo wlatywałby ci jedynie smród gnijących odpadów? Postaw się w sytuacji mieszkających tam ludzi!

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement