STRAŻACY ROKU! Zgłoś do nagrody strażaków ochotników, jednostki i orkiestry OSP oraz dzieci i młodych zaangażowanych w OSP!

REKLAMA

Wielki plebiscyt strażacki pod patronatem Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP rozpoczęty! W tym roku zostaną przyznane tytuły dla Strażaków Ochotników Roku, Jednostek OSP Roku oraz Młodych Strażaków Roku czyli dzieci i młodzieży zaangażowanej w OSP, a także dla Orkiestr OSP Roku. Laureaci zostaną wybrani najpierw w każdym powiecie, następnie w skali województwa, a w końcu w ogólnopolskim finale. Nagrody dla orkiestr przyzna także kapituła. Główne nagrody zostaną wręczone podczas wielkiej Gali FLORIANÓW połączonej z obchodami 100-lecia działalności ZOSP RP.

Wielki plebiscyt strażacki prowadzony jest przez „Dziennik Zachodni” oraz dzienniki regionalne w całej Polsce we współpracy ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. W tym roku okazja do nagrodzenia strażaków jest wyjątkowa, ponieważ Związek świętuje 100-lecie działalności pod wspólnym sztandarem.

Kategorie i etapy plebiscytu:

Plebiscyt jest prowadzony jednocześnie w różnych województwach. Zwycięzcy z każdego regionu wezmą udział w ogólnopolskim finale, w którym powalczą o tytuły Strażak Ochotnik Roku Polski 2021Młody Strażak Ochotnik Roku Polski 2021Jednostka OSP Roku Polski 2021 oraz Orkiestra OSP Roku Polski 2021.Najpierw mieszkańcy każdego powiatu zgłoszą do nagrody strażaków, jednostki i orkiestry OSP, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie. Zgłoszenia są przyjmowane w czterech kategoriach: Strażak Ochotnik RokuMłody Strażak Ochotnik RokuJednostka OSP Roku oraz Orkiestra OSP Roku. W przypadku pierwszych trzech kategorii nagrody najpierw zostaną przyznane osobno w miastach i powiatach naszego województwa. Laureaci nie tylko zdobędą tytuły i medale, lecz także, zachowując zdobyte głosy, awansują do wojewódzkiego finału akcji. W przypadku kategorii Orkiestra OSP Roku laureaci zostaną wybrani w jednym etapie w skali całego województwa.

Laureatów wybiorą czytelnicy.

(Źródło: Dziennik Zachodni)

Więcej szczegółów na stronie Dziennika Zachodniego poniżej udostępniamy link do strony:

https://dziennikzachodni.pl/strazacy

Zapraszany do wzięcia udziału w plebiscycie!

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki