REKLAMA

Zgubienie kluczy może przydarzyć się każdemu nie tylko dzieciom. Często dochodzi do takiej sytuacji na skutek pośpiechu, czy po prostu nieuwagi. Zdarzyć się może również, że klucze wypadną w trakcie uprawiania sportów, czy wyciągania czegoś z torby lub kieszeni. Wielu właścicieli zastanawia się, czy w takiej sytuacji niezbędna jest wymiana zamka?

Wymiana zamka, czy jest konieczna?

Utrata kluczy zawsze powinna wiązać się z wymianą zamków. Tylko dzięki temu, można faktycznie zadbać o bezpieczeństwo domowników i uchronić się przed włamaniem. Najlepiej, jeśli możliwie jak najszybciej wymianę przeprowadzi ślusarz Poznań może liczyć w tym względzie na najlepszych fachowców, którzy dostępni są 24 godzin na dobę, 7 dni w tygodniu. Co ważne, ślusarz z https://www.pogotowie-zamkowe-poznan-24h.pl/ może również przeprowadzić awaryjne otwieranie drzwi w sytuacji, gdy właściciele nie mogą się dostać do własnego mieszkania lub domu. Warto też pamiętać, że jeśli podejrzewa się, że mogło dość do kradzieży kluczy, to należy szybko powiadomić o tym policję.

Kiedy jeszcze trzeba wymienić zamki?

Sytuacji, a w których wymiana zamka jest niezbędna, jest znacznie więcej, a za każdym razem warto wezwać ślusarza, aby zapewnić sobie odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

Kupno mieszkania

Za każdym razem, gdy ktoś kupuje mieszkanie lub dom, powinien zadbać o wymianę zamka przed wprowadzeniem się do nowego lokalu. Nigdy bowiem nie ma pewności, że sprzedający przekazał nam wszystkie komplety kluczy. Tak więc wymiana zamka jest niezbędna, aby nikt niepowołany nie wszedł do domu podczas nieobecności domowników.

Wynajem mieszkania

Koniec wynajmu również powinien skłonić właścicieli mieszkania do wymiany zamków. Cena wymiany zamka nie jest duża, a zapewnia spokój i bezpieczeństwo. Kupno nowego zamka jest niezbędne nawet wtedy, gdy wydaje nam się, że dobrze poznaliśmy lokatorów i możemy im zaufać. Nigdy nie wiemy, czy ktoś nie dorobił sobie dodatkowych kluczy. W takich kwestiach powinna obowiązywać zasada ograniczonego zaufania, nawet wobec najsympatyczniejszych osób.

Brak poczucia bezpieczeństwa

Jeśli z jakichś powodów właściciele nie czują się bezpiecznie we własnym domu, to również powinni zmienić zamki. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie zamka antywłamaniowego, który powinien znacząco wpłynąć na spokój domowników.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki