Imiona dla psa – jakie „zadziała”?

REKLAMA

Imię psa to coś, nad czym często myślimy dużo wcześniej, zanim nasz pupil pojawi się w domu. Przecież to wybór na całe życie czworonoga – choć, jak wiadomo, często oprócz oficjalnego imienia pies ma parę innych „zapasowych”. Imiona dla psa to bardzo szeroki wybór, a to często utrudnia wybranie tego właściwego.

Imię psa i jego wybór to sprawa poważniejsza, niż się wydaje. Ma ono nie tylko się nam podobać, pasować  do pupila, ale… po prostu działać, czyli sprawić, że pies będzie na nie reagował. Takie imię musi wpadać psu w ucho. Dlatego też wybór w tej kwestii to pewne określone zasady, które sprawią, że dobranie imienia będzie łatwiejsze, a efekt – zadowalający. Zanim więc zaczniemy wpisywać w przeglądarkę frazy: na literę J imiona, na literę K imiona, na literę Ł imiona. Trzy razy sprawdzać na literę P imiona, na literę N imiona, na literę F imiona, by potem wracać do tematu czy też może lepsze będą na literę S imiona, a może na literę D imiona, na literę C imiona, a może jednak na literę E imiona… i utoniemy w morzu propozycji, sami zapominając, jak się nazywamy, warto, wybierając imię, działać planowo. A lista imion dla psa jest naprawdę długa.

Imiona dla psa – dźwięczne, krótkie, które łatwo zdrobnić

Pies i jego imię muszą do siebie pasować. Naczelną zasadą jest to, żeby te dla psa (czy te na literę R, czy na literę B imiona, czy na każdą inną) były dźwięczne. Muszą więc zawierać takie też spółgłoski: R, DŻ, DŹ, B, D, G, W, Z czy też X (KS). Istotna jest też jego długość – ważne, by imię dla psa było krótkie. W tej roli najlepiej sprawdzają się wyrazy jedno- lub dwusylabowe. Propozycje imion tak zbudowanych to naprawdę bardzo długa lista. Wśród nich są te bardziej swojskie, a także zagraniczne imiona (Carlos, Barry, Daktyl, Arbuz, Edi czy Haker). Dłuższe imię, które trudno wymówić w sytuacji, gdy trzeba szybko zareagować, po prostu nie będzie do psa trafiało. Długie imiona będzie też psom trudno zapamiętać. Wybierając imię, trzeba pamiętać o tym, że wybieramy je także dla dorosłego psa. Jednak zarówno w okresie szczenięcym, jak i w na co dzień, niezależnie od wieku czworonoga, imiona dla psów zdrabniamy. Dlatego też warto postawić na takie, które łatwo jest zdrobnić i nadal będzie to ładne imię. Trzeba też pamiętać o tym, żeby imię dla psa – mimo że krótkie i dźwięczne – nie przypominało swym brzmieniem komendy, bo nasz pupil może się po prostu mylić.

Jakie imię pasuje do suczki

Imiona dla suczek powinny być dobrze przemyślane – zresztą, tak jak w przypadku imion samców. Fajne imiona dla suczek mogą być pospolite – takie jak Pyza, Rysia. Imiona, na które warto też postawić, to również te bardziej oryginalne, które będą nawiązaniem na przykład do naszych idoli czy bohaterów filmów lub kreskówek – Abba, Bójka, Elza, Carmen czy Jaga  (to prawdziwy skarbiec, jeśli chodzi o wybór imion). Warto też zwrócić uwagę na podobieństwo czy to fizyczne, czy w zachowaniu do jakiejś postaci. Nutka czy Pyza – imiona w tym stylu to także dobry wybór. A może pojawieniu się w domu suczki towarzyszyły jakieś szczególne okoliczności związane z porą roku? Wtedy może trafionym wyborem byłaby np. Śnieżynka. Imiona dla suczek to bardzo wiele propozycji – wybór imienia może być też niezłą zabawą w skojarzenia, a nadane imię będzie przypominać historię pojawienia się pieska w domu.

 

 

 

Jakie imię wybrać dla psa

Oryginalne imię dla psa nie powinno być raczej imieniem ludzkim. Mniej spotykane imiona dla naszych czworonogów na pewno wyróżnią je w tłumie, będziemy mieć też pewność, że pies nie będzie reagował na zawołania właścicieli innych psów. Takie imiona będą też świadczyć o naszej kreatywności. Popularne i imiona to takie jak na przykład: Burek, Max, Rex czy Azor. Imiona, które nadajemy psom nie mogą być też obraźliwe. Dobrym pomysłem jest to, by odzwierciedlały wygląd psa: Baton, Agrest, Batman, Ciastek czy Carmel i pasowały na przykład do jego gabarytów.

Imiona dla psa i ich wybór to na pewno wyzwanie, ale także… dobra zabawa! Dlatego nie należy się zrażać, gdy czujemy, że nas zasób pomysłów się wyczerpuje. Pamiętajmy, że inspiracja na pewno przyjdzie. Najważniejsze jest, by nasz pupil (niezależnie od wybranego imienia) był kochany i zadbany – w tym ostatnim pomoże nam internetowy sklep zoologiczny Apetete.

 

 

 

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki