Niebezpiecznie w Szczakowej – Wandal wybijał szyby w mieszkaniach

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy w Szczakowej w Jaworznie przy ulicy Kolejarzy. W poniedziałek 16 lipca ok. godziny 21:00 doszło do aktu wandalizmu. Zniszczono kilka okien w mieszkaniach znajdujących się na parterze.

REKLAMA

Na ten moment nie jest wiadome, jakim przedmiotem wybito okna, wysokość miejsca uszkodzeń sugeruje jednak, że użyto przedmiotu, który był przedłużeniem ręki.

Sytuacja spowodowała, że mieszkańcy nie czują się bezpiecznie we własnych mieszkaniach. Wydarzenie najsilniej wpłynęło na dzieci. Pojawił się płacz i histeria, która sprawiła, że dzieci resztę nocy ze strachu spędziły poza domem. Policjanci wytypowali podejrzanego, ale do tej pory nie udało się go zatrzymać.

Już wcześniej w tym miejscu dochodziło do innych, przykrych incydentów. Mieszkańcy mówią o przebitych kołach w samochodzie jednej z lokatorek.

Zbulwersowani mieszkańcy, byli zmuszeni czekać na przyjazd techników ponad dwie godziny. Nie wiedzieli co mają robić przez ten czas i czy mogą samodzielnie zabezpieczyć okna.

Mieszkańcy są bardzo zaniepokojeni zaistniałą sytuacją, aktualnie na własną rękę szukają szklarzy, którzy będą w stanie naprawić zaistniałe szkody.

Pracownicy MZNK wraz z przedstawicielami AKCESu będą na miejscu wyceniać szkody  do likwidacji. – informował Piotr Jamróz z MZNK

Budynek jest ogólnie w fatalnym stanie, wymaga gruntownego remontu. Brakuje oświetlenia, przez co powstaje niebezpieczeństwo nie tylko dla mieszkańców, ale i pieszych. Przedstawiciele AKCES-u poinformowali, że jest już plan, aby to zmienić.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki